Polonia Bytom rozbita w Wejherowie, ROW Rybnik lepszy od Kotwicy

Środowe wypady nad Morze Bałtyckie śląscy drugoligowcy wspominać będą zupełnie odmiennie. Polonia Bytom uległa 0:4 Gryfowi Wejherowo, a ROW Rybnik pokonał 1:0 Kotwicę Kołobrzeg.

W Wejherowie gospodarze w 15. minucie trafili na 1:0, a gola bezpośrednio z rzutu rożnego strzelił Piotr Kołc. Momentem przełomowym była druga żółta kartka dla pomocnika Polonii, Kamila Zalewskiego. Od tamtej pory na boisku istniał już tylko Gryf, a efektem przewagi było trzy kolejne bramki.

Gryf Wejherowo - Polonia Bytom 4:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Kołc (15.), 2:0 Klimczak (68.), 3:0 Klimczak (70.), 4:0 Marczak (90.)

Polonia: Perdijić - Rylukowski (65. Kuzdra) Ż, Szal, Janosik, Szyndrowski, Ceglarz Ż (57. Stefański), Zalewski Ż CZ, Lachowski (59. Chrabąszcz), Setlak (62. Januszkiewicz), Musiolik, Kowalczyk

W odmiennych humorach znad Bałtyku wracać będą rybniczanie. W Kołobrzegu stworzyli sobie lepsze sytuacje od gospodarzy. Jedną z nich udało się wykorzystać - w 74. minucie gola zdobył Witold Cichy i ROW wygrał z Kotwicą 1:0.

Kotwica Kołobrzeg - ROW Rybnik 0:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Cichy (74.)

ROW: Kajzer - Cichy, Jary, Balul, Gojny, Polak (90. Spratek), Nowak, Slisz, Tkocz (89. Dzierbicki), Jaroszewski (65. Koch), Drozdowski (70. Gładkowski).