Trener Piasta Gliwice po wygranej z Wisłą Płock: W drugiej połowie chłopakom zaczęło brakować sił

2 : 1
Informacje
Ekstraklasa 2016/17 - 2. kolejka
Niedziela 24.07.2016 godzina 15:30
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Piast Gliwice
1
1
2
Wisła Płock
1
0
1
Składy i szczegóły
Piast Gliwice
Bramki: Zivec (18.), Mraz (55.) Kartki: Mraz, Pietrowski - żółta Skład: Szmatuła - Pietrowski, Korun, Hebert, Sedlar - Murawski - Mokwa, Badia (61. Masłowski), Zivec (69. Jankowski), Mraz - Szeliga (85. Moskwik)
Wisła Płock
Bramki: Reca (7.) Kartki: Bożić, Stefańczyk, Iliew - żółta Skład: Kiełpin - Stefańczyk, Szymiński, Bożić, Stępiński - Furman, Rogalski (76. Wlazło) - Hemeha (59. Piotrowski), Iliew, Reca - Lebedyński (61. Kante)
Zmęczenie czwartkowym meczem w Lidze Europy i upał - w ten sposób Jiri Necek, trener Piasta Gliwice, tłumaczył defensywną taktyką swojej drużyny w drugiej połowie meczu z Wisłą Płock.
Rozpoczął od 1:5 z Cracovią, później był bezbramkowy remis w rewanżowym meczu Ligi Europy z IFK Goeteborg. W niedzielę zaś Jiri Necek odniósł premierowe zwycięstwo w roli pierwszego trenera Piasta Gliwice.

- Na początku przeżywaliśmy lekki kryzys, szybko straciliśmy bramkę. Obawialiśmy się, że któraś z kontr Wisły Płock skończy się kolejną. Nie ma co ukrywać, że chcieliśmy grać trochę inaczej... - mówił po ostatnim gwizdku. - Po około 25 minutach drugiej połowy zauważyłem, że chłopakom zaczęło brakować sił. Myślę, że z dwóch powodów. Po pierwsze, jeszcze w czwartek graliśmy spotkanie w Szwecji i w Gliwicach zameldowaliśmy się dopiero o 3.30 nad ranem. Po drugie, panował upał. I dlatego jestem naprawdę zadowolony, że udało się nam wygrać. To bardzo ważne zwycięstwo - podkreślał Necek.