GKS Tychy wychodzi na place i ulice

W niedzielę na Placu Baczyńskiego w Tychach została otwarta wystawa plenerowa "45 lat GKS-u Tychy. Ludzie i wydarzenia". Wystawę zorganizowała Tyska Galeria Sportu, oddział Muzeum Miejskiego w Tychach.
Na 14 planszach wystawy można obejrzeć wybór najważniejszych i najciekawszych momentów z historii klubu: od jego powstania w kwietniu 1971 roku, poprzez sukcesy piłkarzy z lat 70. XX wieku, aż po najnowsze dokonania hokeistów czy koszykarzy GKS-u.

Autorzy wystawy (scenariusz: Piotr Zawadzki, projekt graficzny: Wzorro Design) chcieli również pokazać, że sport w Tychach to nie tylko futbol i hokej, ale również inne dyscypliny. Z wystawy dowiemy się więc także m.in. że bokserzy i zapaśnicy trafili do GKS-u ze zlikwidowanych sekcji Górnika Wesoła.

Wystawa na Placu Baczyńskiego, jednym z najruchliwszych punktów miasta, potrwa do 15 września. Potem zostanie przeniesiona w inne miejsca Tychów. Warto dodać, że już 30 lipca zostanie otwarta ekspozycja stała Tyskiej Galerii Sportu na Stadionie Miejskim w Tychach.