Ruch Chorzów z nową murawą gotowy na inaugurację Ekstraklasy [WIDEO]

2 : 1
Informacje
Ekstraklasa 2016/17 - 1. kolejka
Sobota 16.07.2016 godzina 15:30
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Ruch Chorzów
0
2
2
Górnik Łęczna
0
1
1
Składy i szczegóły
Ruch Chorzów
Bramki: Arak (64.), Stępiński (93.) Skład: Skaba - Konczkowski, Grodzicki, Koj, Oleksy - Surma, Hanzel - Mazek, Lipski, Moneta - Arak
Górnik Łęczna
Bramki: Śpiączka (88.) Żółte kartki: Leandro (31.) Skład: Prusak - Sasin, Pruchnik, Szmatiuk, Leandro - Drewniak, Tymiński - Bonin, Pitry, Piesio - Grzelczak.
Ruch Chorzów rozpocznie nowy sezon Ekstraklasy na nowej murawie.
Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Ruchu Chorzów na Facebooku >>

Po zakończeniu minionego sezonu władze MORiS-u, który zarządza obiektem Ruchu Chorzów - zarządziły remont boiska. - To co się teraz dzieje, to kompleksowa wymiana darni. Zabieg nie dotyczy tylko wymiany trawy, ale przede wszystkim ziemi - humusu, który sprawia, że mamy na Cichej cieszący oczy zielony dywan. Stara ziemia była chora. To właśnie dlatego dwa lata temu trawa nie urosła tak szybko, jak przewidywali specjaliści - mówiła nam Alina Zawada, dyrektor chorzowskiego MORiS-u, który zarządza obiektem na Cichej.

Nowa murawa na Cichej nie została wysiana tylko rozłożona w rolkach. - To trawa z polskiej plantacji. Szybko się ukorzeni. Są stadiony, na których podobny zabiega wykonuje się i trzy razy w roku. Zajmuje się

tym profesjonalna firma, więc jesteśmy spokojni o przebieg tej operacji. Sprzyja nam również fakt, że stadion Ruchu jest przewiewny i dobrze nasłoneczniony. Na nowych, zamkniętych stadionach cyrkulacja powietrza jest utrudniona, a przez to trawa cierpi - podkreśla Zawada.

Murawa jest już gotowa do rozegrania meczu. Ruch inauguruje sezon sobotnim spotkaniem z Górnikiem Łęczna.