GKS Tychy wspiera "Kuloodpornych". 12-letni Jacek z Tychów najmłodszym ampfutbolistą w Polsce

GKS Tychy został oficjalnym partnerem "Kuloodpornych". To pierwsza drużyna na Śląsku w AMP Futbolu, czyli piłki nożnej dla osób po amputacjach lub z niedorozwojem nóg.
ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>

- Ci ludzie pokazują, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Mogą być przykładem dla nas wszystkich, na swojej drodze napotkali wiele przeszkód, ale się nie poddali. Teraz wspólnie z drużyną Kuloodpornych chcemy zachęcić dzieci i młodzież do rozpoczęcia przygody z AMP Futbolem. Wspieramy tą inicjatywę i liczymy, że uda zbudować się pierwszą na Śląsku drużynę juniorską. - mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Są już pierwsi chętni. Jacek Konieczny- to 12 latek z Tychów, który urodził się z wrodzoną wadą niedorozwoju kończyn. Od małego kibicuje GKS Tychy, obecnie to najmłodszy ampfutbolista regularnie trenujący w Polsce. Teraz swoje marzenia mogą spełnić jego rówieśnicy.

- Głównym celem szkółki jest umożliwienie równego dostępu do uprawiania piłki nożnej bez względu na wiek, płeć i ewentualne niepełnosprawności w obrębie układu ruchu. Jest to model, który wprowadzany jest coraz powszechniej na zachodzie. Między innymi Arsenal Londyn i Manchester City mają swoje sekcje AMP Futbolu. Chcę też żeby dzieci po amputacjach lub z wrodzonymi wadami kończyn nie były postrzegane przez rówieśników przez pryzmat ich niepełnosprawności, a wręcz żeby były podziwiane ze względu na możliwość gry w Reprezentacji Polski- dodaje Daniel Kawka, założyciel Kuloodpornych.

Treningi odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 19. na boisku LKS Ogrodnik, Tychy, ul. Jedności 131