Ruch Chorzów spokojny o formę przed inauguracją Ekstraklasy

Ruch Chorzów jest już na finiszu przygotowań do nowego sezonu Ekstraklasy. Sparing z Hapoelem Beer Szewa pokazał, że niebiescy są na dobrej drodze.
Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Ruchu Chorzów na Facebooku >>

Spotkanie z mistrzem Izraela zakończyło się skromną porażką Ruchu (0:1). - Uważam, że każdy sparing jest cenny i do każdego podchodzi się tak, żeby zrealizować cele, które nakreślimy sobie przed meczem.

To był wartościowy sprawdzian. Przecież Hapoel już za tydzień będzie grał w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów - przypominał Maciej Iwanski, pomocnik Ruchu.

Pomimo tego, że oba zespoły są na innym etapie przygotowań do sezonu, to na boisku wielkiej różnicy widać nie było. - Fizycznie rywale wyglądali lepiej, ale nie jakoś znacząco, większość meczu walczyliśmy jak równy z równym i to na pewno cieszy. Potrafimy z takim przeciwnikiem grać w piłkę, utrzymywać się przy niej i stwarzać sobie sytuacje. - podkreślał Łukasz Moneta, skrzydłowy niebieskich.

- Schodzimy już z obciążeń, ale na pewno w tym tygodniu będzie jeszcze mocniejsza wstawka i dopiero ostatni tydzień przed ligą może być poświęcony na przygotowanie taktyczne - dodał Moneta.