Grzegorz Kapica nowym koordynatorem ds. szkolenia młodzieży Ruchu Chorzów

Grzegorz Kapica, były piłkarz i skaut Ruchu Chorzów będzie teraz odpowiadał na Cichej także za szkolenie dzieci i młodzieży.
Kapica zastąpi na tym stanowisku Dariusza Gęsiora i będzie łączył nowe obowiązki z funkcją skauta, którą na Cichej pełni od 2009 roku. Mistrz Polski w barwach Ruchu i Lecha Poznań będzie przede wszystkim nadzorował pracę Akademii Ruchu.

- Jeśli coś dobrze funkcjonuje, nie powinno się temu przeszkadzać. Młodzi zawodnicy z akademii przechodzą do pierwszego zespołu, niektórzy z bardzo dobrym efektem, więc trzeba kontynuować to, co zostało dobrze zrobione. W tej materii nie widzę żadnych powodów, by wprowadzać jakąkolwiek rewolucje, wszystko zostało przemyślane i działa prawidłowo. Oczywiście pojawią się jakieś szczegóły, więc te które będą przeszkadzać należy naprawiać, zwracać szczególną uwagę na te, które funkcjonują dobrze i mieć nad wszystkim pieczę. Ważne, żeby młodzi ludzie, trener pierwszego zespołu i kibice byli z tego zadowoleni - podkreśla były król strzelców ekstraklasy.