Zmiany kadrowe w Jastrzębskim Węglu. Pożegnanie środkowego

Piotr Hain nie będzie już grał na środku siatki w Jastrzębskim Węglu. W śląskim klubie pozostaje natomiast libero Jakub Popiwczak.
ŚLĄSK.SPORT.PL w mocno nieoficjalnej wersji. Dołącz do nas na Facebooku >>

Hain postanowił kontynuować karierę w innym klubie. - Piotrek ma za sobą bardzo trudny sezon. Pomimo tego, że nie było mu łatwo [siatkarz zmagał się z urazem kręgosłupa i w trakcie rozgrywek przeszedł operację - przyp. red.], wykazał się profesjonalizmem i pracował niewiarygodnie mocno pod okiem fizjoterapeuty Pawła Baryły, by wrócić na parkiet szybciej, niż to jest możliwe. Ciężka praca, którą włożył w powrót na boisko, została nagrodzona powołaniem przez trenera kadry narodowej na pierwsze zgrupowanie po sezonie ligowym. Będzie nam brakowało zarówno jego, ale i jego muzyki, którą serwował nam w siłowni. Życzę mu jak najlepiej w następnym etapie jego kariery - mówi Mark Lebedew, trener Jastrzębskiego Węgla.

W JW zostaje natomiast 20-letni Popiwczak. - Cieszę się niezmiernie, że Kuba będzie z nami także i w przyszłym sezonie. To jeden z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia w PlusLidze. W zakończonym sezonie był w ścisłej czołówce wśród libero, jeśli chodzi o statystyki przyjęcia. A pamiętajmy, że był to dopiero jego pierwszy sezon rozgrywany w podstawowym składzie. Kuba wykazał się dojrzałością w grze, świetnie organizował przyjęcie zespołu i pewnie poradził sobie z tym trudnym wyzwaniem - zachwala Lebedew.

Zdjęcie ADIDAS OFICJALNA KOSZULKA MT VB SIATKARSKIEJ REPREZENTACJI POLSKI 2014 F47510 Zdjęcie Piłka do siatkówki Mikasa GOLD V8 Zdjęcie Meteor Piłka siatkowa NEX
ADIDAS OFICJALNA KOSZULKA M... Piłka do siatkówki Mikasa G... Meteor Piłka siatkowa NEX
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info