Mistrz świata i Europy kadetów siatkarzem MKS-u Będzin

Dawid Woch to drugi po Łukaszu Kozubie, mistrz świata i Europy kadetów, który w nadchodzącym sezonie będzie reprezentował barwy będzińskiego MKS-u.
Ćwierkamy dla was o sporcie na Śląsku >>

Woch, 19-letni siatkarz, mierzący 198 cm wzrostu, jest wychowankiem częstochowskiego Norwida, ale w ostatnich dwóch sezonach przebywał na wypożyczeniu w spalskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego, z którą w ubiegłorocznych rozgrywkach sięgnął po wicemistrzostwo I ligi oraz dotarł do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Teraz Woch na zasadzie wypożyczenia trafił do Będzina. - MKS stworzył na przyszły sezon naprawdę silną drużynę, która będzie mogła sporo namieszać w tabeli. Bardzo się cieszę, że będę częścią tego składu, ponieważ łączy nas najważniejszy cel, jakim jest rozwój sportowy. Z mojej strony mogę obiecać, iż zrobię wszystko, aby reprezentacyjne doświadczenie i umiejętności przenieść na PlusLigowe rozgrywki - powiedział siatkarz.

Dawid Woch ma na swoim koncie również złote medale wywalczone m.in. podczas Turnieju Nadziei Olimpijskich, Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy.

Kadra MKS-u na sezon 2016/2017 (stan na 15 czerwca):

Rozgrywający: Łukasz Kozub

Środkowi: Krzysztof Rejno, Artur Ratajczak, Dawid Woch

Przyjmujący: Jakub Peszko, Nathan Roberts

Atakujący: Mateusz Piotrowski, Rafael Rodrigues de Araujo

Libero: Paweł Stysiał, Michał Potera.

Zdjęcie Interplastic Atrapa bloku siatkarska wieszana na siatkę prosta Zdjęcie INTERPLASTIC Urządzenie do pomiaru wysokości skoku dosiężnego Zdjęcie Mikasa Torba na piłki
Interplastic Atrapa bloku s... INTERPLASTIC Urządzenie do ... Mikasa Torba na piłki
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info