XVIII kolejka III ligi

Piłka nożna. Wszyscy nasi trzecioligowcy grali, ze zmiennym sczęściem, na wyjazdach. Lubelski Motor wygrał w Stalowej Woli, Hetman Zamość zremisował w Rzeszowie z Resovią, a Tomasovia na wyjeździe przegrała z Kolporterem Kielce
Lublinianie odnieśli kolejne zwycięstwo w stosunku 2:0. Przed tygodniem pokonali tak Górnika Wiliczka. W Stalowej Woli cały mecz w bramce Motoru grał Bartosz Rachowski, a Artur Sejud, który ostatnio był chory, zasiadł na ławce rezerwowych. Pierwsze minuty meczu należały do lublinian. Już w szóstej minucie minimalnie niecelnie strzelił Paweł Zajączkowski. Dwie minuty później po uderzeniu Piotra Prędoty piłkę z linii bramkowej wybił Marcin Drabik. Dobrych okazji dla Stali nie wykorzystali Krystian Kanarski, Damian Sałek, Paweł Jakóbiak.

Pierwszą bramkę goście strzelili w 72. minucie. Po szybkiej kontrze podanie Łukasza Golisza wykorzystał Konrad Nowak, strzelając silnie pod poprzeczkę. Piłkarz Motoru ponownie pokonał bramkarza gospodarzy w 88. minucie.

- Zwyciężyliśmy, bo graliśmy bardziej dojrzałą piłkę. Stal stwarzała zagrożenie tylko po stałych fragmentach gry - powiedział po meczu trener Motoru Grzegorz Komor.

STAL STALOWA WOLA 0

MOTOR LUBLIN 2 (0)

BRAMKI

Dla Motoru: Nowak (72., 88.).

Stal: Wietecha - Wróbel, Drabik Ż, Warczachowski, Sałek Ż - Rogala Ż, Jakóbiak Ż (73. Oczkowski), Drozd, Cieślikowski Ż (78. Kochańczyk) - Kanarski, Radawiec (63. Dziuba).

MOTOR: Rachowski - Maciejewski, Ryczek, Różański, Szynkaruk Ż - Nowak (90. Kucharski), Maziarz (46. Golisz), Kubiak Ż, Zajączkowski (64. Syroka) - Prędota, Koczon (82. Chmura).

Grad kartek

W pierwszej części rzeszowianie dwukrotnie zagrozili bramce Hetmana (Szymon Grabowski, Wojciech Szymański). W Hetmanie niebezpiecznie strzelał Bartosz Szepeta. Prowadzenie dla zamościan uzyskał w 63. minucie z rzutu karnego Sasza Vukadinović, po faulu Łukasza Smycza na Marianie Kocisu. Siedem minut później rzut wolny dla Resovii wykonywał Wojciech Szymański, podaną przez niego piłkę Krzysztof Blim z bliska wbił do bramki Marcina Mańki.

W zgodnej opinii obu trenerów najwięcej nerwowości w spotkaniu wprowadzał sędzia Jacek Karpeta z Radomia, który często przerywał akcje i karał graczy kartkami. Arbiter z Radomia pokazał aż 13 żółtych i trzy czerwone kartki.

- To był typowy mecz walki. Drużyny chyba nie zasłużyły na tyle kartek, to chyba rekord w III lidze. Dobrze, że grając w ostatnich minutach w dziewięciu utrzymaliśmy remis - powiedział trener Hetmana Aleksander Papiewski.

- Tyle kartek dla obu zespołów to skandal. Sędzia nie panował nad wydarzeniami na boisku. Po takim meczu ręce opadają i praca przestaje mieć sens - stwierdził trener Resovii Maciej Huzarski.

RESOVIA RZESZÓW 1 (0)

HETMAN ZAMOŚĆ 1 (0)

BRAMKI

Dla Resovii: Blim (70.).

Dla Hetmana: Vukadinović (63. z karnego).

SKŁADY

Resovia: Pietryka - Smycz Ż, Mita, Szymański, Rajzer Ż - Grabowski (46. Rozborski), Tęcza, Woźny Ż (64. Madeja Ż), Jakubowski Ż - Chwałka Ż (54. Blim), Dziwisz Ż, Ż-CZ(90.).

Hetman: Mańka - Walewski Ż, Sawic Ż, Waga - Kocis - Pliżga (73. Kycko), Karpowicz Ż, Głąbicki (46. Vukadinović Ż), Sobczyk Ż, Ż-CZ (78.) - Albingier Ż, Ż-CZ (85.), Szepeta (58. Lipiec).

Dwa karne

W meczu ze zmierzającym do awansu Kolporterem Kielce niewielu dawało Tomasovii szanse na korzystny rezultat. Po ponad godzinie kielczanie prowadzili już 3:0. Honorowego gola dla gości strzelił z karnego Janusz Świderek, po faulu na Bogdanie Głuszko. Ozdobą spotkania była bramka strzelona przewrotką przez Tomasza Michalskiego.