IV liga piłki nożnej

Pilica Białobrzegi pokonała Ursus Warszawa i opuściła ostatnie miejsce w tabeli. Zawiodła Szydłowianka Szydłowiec

PILICA BIAŁOBRZEGI - URSUS WARSZAWA 2:1 (0:1).

Bramki: Jasiński (48.), Śniegocki (80.) - Witkowski (9.)

Pilica: Młodziński - Mazur, Rutkowski, Sielski, Gadziała, Sztobryn, Jasiński, Szczerba (70. Grzywacz), Barański (70. Werenc), Śniegocki (88. Banachowicz), Rokiciński (85. Lipowski).

- Wynik lepszy niż gra, ale dla nas te trzy punkty mogą być na wagę złota - stwierdził trener Pilicy Bolesław Strzemiński.

Mecz miał dramatyczny przebieg. Po ogromnym zamieszaniu prowadzenie objęli goście i cofnęli się do defensywy. Pilica mogła nawet wyrównać jeszcze w pierwszej połowie, ale karnego przestrzelił Adam Śniegocki. Zaraz po przerwie kontaktowego gola zdobył Krzysztof Jasiński, a w 80. min zrehabilitował się Śniegocki, zapewniając gospodarzom zwycięstwo.

GLKS NADARZYN - SZYDŁOWIANKA SZYDŁOWIEC 2:1 (2:1).

Bramki: Jędrzejewski (8.), Koniarek (35. - karny) - Kowalczyk (21.).

Szydłowianka: Szewczyk - Ludew, Nowak, G. Kowalski, Gawor, Szcześniak, Jakubczyk, Stąpor, Krakowiak, Kowalczyk, Koniarczyk.

Szydłowianka potwierdziła, że jest nieobliczalna. Wygrywa z faworytami, a przegrywa ze słabeuszem.

Gospodarze szybko objęli prowadzenie, ale Michał Kowalczyk równie szybko zdołał wyrównać. Niestety, goście nie potrafili pójść za ciosem i zostali skarceni. W 35. min rzut karny na gola zamienił Rafał Koniarek i mimo znakomitych okazji po przerwie Kowalczyka i Kamila Koniarczyka, "niebiescy" musieli przełknąć gorycz porażki.

Pozostałe wyniki 21. kolejki: Olimpia Warszawa - Pogoń Siedlce 2:0 (1:0), Narew Ostrołęka - Nadnarwianka Pułtusk 1:1 (1:0), Legia II Warszawa - Targówek Warszawa 0:3 (0:1), KS Piaseczno - Hutnik Warszawa 2:0 (2:0), Dolcan Ząbki - Korona Góra Kalwaria 0:0, Wisła II Płock - Polonia II Warszawa 2:4 (0:1), KS Łomianki - Delta Warszawa 3:1 (2:0).