Wioślarze zaczynają sezon

Pierwszą imprezą będą niedzielne centralne regaty długodystansowe na Kanale Żerańskim. Wystartuje w nich 6-7 osad z Płocka
W warszawskich regatach ścigać się będą seniorzy i młodzieżowcy. Z pewnością w Płocku wszyscy bacznie będą przyglądać się występowi Piotra Buchalskiego i Bogdana Zalewskiego. Wioślarze PTW mają właściwie pewne miejsce w reprezentacyjnej ósemce. I walczyć będą o prawo startu na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach. Czy pojadą do Grecji, zależy od ich występu podczas czerwcowych regat w Lucernie.

Wysłanie swoich zawodników na olimpiadę to oczywiście najważniejszy cel w tym sezonie dla PTW. Ale nie jedyny. - Chcemy bardzo postawić na młodzież - mówi rzecznik prasowy PTW Andrzej Petrykowski. A młodzież już dała znać o sobie, i to ci najmłodsi adepci wioślarstwa. Na mistrzostwach Polski gimnazjalistów na ergometrze płocczanie nie mieli sobie równych. W rocz. 1988 wygrali rywalizację sztafet i zajęli trzecie miejsce. Indywidualnie zwyciężył Paweł Siemiński, a drugi był Hubert Różański. W rocz. 1989 płocka sztafeta była druga, a w najmłodszej kategorii (rocz. 1990) trzecia. W tej ostatniej grupie indywidualnie rywalizację wśród chłopców wygrał Kamil Jóźwiak, a wśród dziewcząt Justyna Jabłońska.

W PTW liczą, że 5-6 zawodników znajdzie się w reprezentacji Polski na mistrzostwa świata do lat 23, które odbędą się w Poznaniu. Według Petrykowskiego czterech wioślarzy ma szansę znalezienia się w kadrze na mistrzostwa świata juniorów.

Rzecznik prasowy płockich wioślarzy nie chciał mówić, ile medali jego klub zdobędzie na imprezach rangi mistrzostw Polski. - Ale powinno ich być naprawdę dużo - zapewnił. - Liczę na naszych juniorów i juniorki. Mamy bardzo liczną grupę juniorów młodszych i oni powinni dobrze wypaść na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.