Czwartoligowi piłkarze grają u siebie

Pięć spotkań IV ligi piłki nożnej odbędzie się w naszym regionie w sobotę i niedzielę. Sezon inaugurują także drugoligowe piłkarki UKS Gol, ale one dla odmiany grają w Rudzie Śląskiej
W sobotę kibice w Częstochowie będą mieli do wyboru dwa mecze. O godz. 16 KS Raków podejmować będzie Czarnych Sosnowiec, a KS Włodar Domex zmierzy się z Źródłem Kromołów, w barwach którego wystąpią byli zawodnicy Rakowa: Tomasz Czok i Kamil Suliński. O ile w pierwszym spotkaniu łatwo jest wskazać jako faworyta drużyne z ul. Limanowskiego, to w meczu przy ul. Sabinowskiej zagrają zespoły sąsiadujące w tabeli.

Ciekawe spotkanie odbędzie się również w Myszkowie. W sobotę o godz. 16 MKS gościł będzie GKS Tychy, który zajmuje wysokie czwarte miejsce w tabeli i cały czas aspiruje do awansu do III ligi. Kibice w Myszkowie mają jednak nadzieję, że podopieczni trenera Janusza Małka pójdą za ciosem (wygrali w pierwszej kolejce w Świętochłowicach) i zdobędą punkty.

W niedzielę o godz. 16 mecze rozegrają drużyny Lotnika Kościelec i Jury Niegowa. Lotnicy, którzy tydzień temu doznali porażki, podejmują tym razem Szombierkami Bytom. Zespół z Niegowej powalczy o pierwsze wiosną punkty z przedostatnią w tabeli Concordią Knurów.

Gol na wyjeździe

Rozgrywki wznawiają również II-ligowe piłkarki UKS Gol. Częstochowianki, które pewnie zmierzają do awansu do I ligi, w sobotę wyjeżdżają na mecz z drużyną Jastrząb Ruda Śląska.