Młodzi pływacy najlepsi na Śląsku

W Dąbrowie Górniczej i Katowicach odbyły się Mistrzostwa Śląska dzieci 10- i 11-letnich w pływaniu.

W imprezie wystartowali zawodnicy z dwóch częstochowskich klubów: UKS 48 i CKP Pirania. W gronie 11-latków doskonale zaprezentował się Olgierd Stępień z UKS 48, który aż trzykrotnie stawał na podium. W wyścigu na 50 m stylem grzbietowym zwyciężył, na 50 m stylem dowolnym był drugi, a na 100 m dowolnym - czwarty.

Jego klubowy kolega Krzysztof Klekot dwukrotnie sięgał po medale. W wyścigu na 100 m stylem grzbietowym był drugi, a na dystansie o połowę krótszym przypłynął na trzeciej pozycji.

Dobrze spisała się także sztafeta UKS 48. Drużyna w składzie: Olgierd Stępień, Krzysztof Klekot, Michał Witkowski i Patryk Kazimierczak wywalczyła brązowe medale na dystansach 4x50 m stylem dowolnym i zmiennym.

Spośród zawodników Piranii najlepiej zaprezentował się Wojciech Drab, który w kategorii dziesięciolatków był drugi na 50 m stylem klasycznym i 100 m stylem zmiennym. Na tym drugim dystansie brąz wywalczył Karol Miarka.