Suwalska badmintonistka w drugiej rundzie turnieju gry pojedynczej otwartych mistrzostw Korei

Badmintonistka SKB Litpol-Malow Suwałki Nadia Kostiuczyk od zwycięstwa w grze singlowej rozpoczęła rywalizację w Noonnoppi Korea Open, które wczoraj rozpoczęły się w Choongju. Nasza zawodniczka w pierwszej grze trafiła na Hiszpankę Dolores Marco. W trwającym 45 minut pojedynku suwalczanka pokonała w trzech setach rywalkę (11:1, 5:11, 11:7). Wygrał też Przemysław Wacha z Technika Głubczyce, w 52 minuty pokonał Yousuke Nakanishi z Japonii. Ta sztuka nie udała się z kolei Kamili Augustyn z Piasta B Słupsk, która przegrała z Australijką Lenny Permana (3:11 i 5:11). Dziś w koreańskich mistrzostwach z pulą nagród wynoszącą 200 tys. dolarów zmagania rozpoczną oba polskie deble, które walczą o kwalifikację olimpijską. Trudne zadanie czeka debel Kostiuczyk/Augustyn, już w pierwszej rundzie ich rywalkami będzie ósma para list światowych - Chikako Nakayama i Keiko Yoshitomi z Japonii. Z kolei eksportowy debel Litpol-Malow: Michał Łogosz i Robert Mateusiak, notowany na 15. miejscu światowego rankingu, spotka się z duetem z Korei: Sung Jae Jung/Min Hoon Jung, który wczoraj wygrał swoją grupę eliminacyjną.