Amatorska liga siatkarzy - piąta kolejka

W ciągu jednego dnia ROSABUD I pokonał czołowe do niedawna zespoły ligi - Grafix i Domino, i to bez straty seta. Wiele wskazuje, że o tytuł mistrza rundy zagra z rezerwami Jadaru
O tym jak wiele jeszcze znaczą nazwiska były ligowców: Andrzeja Skorupy, Pawła Fijałkowskiego czy Dariusza Fryszkowskiego przekonali się w miniony weekend zawodnicy Grafiksu i Jadaru. Wicemistrzowie ligi może i mieli ambicje wygrać z faworytem, ale na parkiecie zabrakło im argumentów by tego dokonać.

Znacznie poważniejszą przeprawę ROSABUD I miał z Dominem Jastrząb. W drugim secie zespół braci Wanatów miał aż pięć piłek setowych (przy stanach 24:20, a następnie 25:24), ale nie potrafił postawić przysłowiowej kropki nad i. - Nie wiem jak mogliśmy przegrać tego seta - zastanawiał się po spotkaniu Maciej Wanat.

W obu spotkaniach klasę pokazali Skorupa i Fijałkowski, ale punkty organizatorzy przyznali Mariuszowi Kołsutowi.

Komplikuje się w tabeli sytuacja Politechniki, która przegrała drugie spotkanie. Po oddaniu bez walki pierwszej partii z Jadarem I, w drugiej akademicy położyli na szalę wszystkie swoje umiejętności. Byli nawet o krok od urwania seta, ale znów nie ustrzegli się błędów. W zwycięskiej drużynie wyróżnił się Kamil Gutkowski.

Ciekawie było na drugim froncie. Debiutujący w rozgrywkach zespół PTS-u Pionki wygrał ważny mecz z ROSABUDEM II i tym samym awansował na drugie miejsce w tabeli. Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą siatkarze Jadaru II. W pojedynku z reprezentacją PWSOŚ musieli się jednak solidnie napracować, by utrzymać przodownictwo w tabeli.

Po raz drugi komplet punktów dopisali do swojego konta zawodnicy BMJ Złom odprawiając z kwitkiem Białobrzegi.

Wyniki I ligi: ROSABUD I - Grafix 2:0 (25:16, 25:16, najlepszy zawodnik Mariusz Kołsut - 8 pkt), Domino - ROSABUD I 0:2 (18:25, 25:27, M. Kołusut - 8), Meritum - SPECBET 2:1 (25:14, 19:25, 15:13, P. Andrzejewski - 6), Nissan - Prymus AGD 2:1 (25:21, 17:25, 15:6, G. Minda - 7), Politechnika - Jadar I 0:2 (12:25, 26:28, K. Gutkowski - 8).

Wyniki II ligi: PTS Pinki - ROSABUD II 2:1 (17:25, 25:22, 15:7, M Gizicki - 7), PWSOŚ - Jadar II 0:2 (24:26, 21:25, P. Kwieciński - 5), Białobrzegi - BMJ Złom 1:2 (12:25, 25:16, 11:15, P. Szymaniak - 5).

Klasyfikacja najlepszych zawodników: I liga: 1. M. Kołsut (ROSABUD I) - 28 pkt, 2. Kamil Gutkowski (Jadar I) - 22 pkt, 3. P. Otwinowski (Domino) - 18 pkt, 4. Radosław Kiernoz (Grafix) - 14 pkt; II liga: 1. Ł. Jakubowski (ROSABUD II) - 19 pkt, 2. A. Mazur (PTS Pionki) - 13 pkt, 3. Paweł Kwieciński (Jadar II) - 11 pkt, 4. Iwona Stanik (Leśniczówka) - 7.