Sukcesy młodych bokserów i zapaśników

Dziewięć nominacji na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży wywalczyli bokserzy Broni Radom, zapaśnicy Platana Borkowice oraz zapaśniczki Platana i Orła Wierzbica

Podczas turnieju w Warszawie, pięściarze z Radomia trzykrotnie stawali na najwyższym stopniu podium. W wadze do 50 kg triumfował Michał Cieślak, który w finale pokonał Kamila Kurędę z Victorii Ostrołęka. Tomasz Piątek okazał się najlepszy w wadze do 52 kg. W pojedynku o pierwsze miejsce nie dał szans Patrykowi Pudłowskiemu ze Startu Włocławek. Zwycięstwo w turnieju odniósł także Hubert Żmijewski, który w wadze do 54 kg wygrał w finale z Tomaszem Dobrzanieckim z Wólki Ostrów Mazowiecki. Cała trójka młodych bokserów Broni to podopieczni Adama Jabłońskiego.

Również w Warszawie o przepustki na OOM walczyli zapaśnicy. Najlepiej zaprezentował się Mirosław Bieniek z Platana Borkowice, który zwyciężył w wadze do 100 kg. Na podium stawali także jego koledzy klubowi. Drugie miejsce zajmowali: Radosław Stańczyk (do 76 kg) i Michał Wasilewski (do 85 kg). Trzecie lokaty przypadły natomiast Łukaszowi Siudzie i Łukaszowi Augustyniakowi. Obaj wystąpili w Warszawie w wadze do 58 kg.

Świetnie zaprezentowały się zapaśniczki Platana i Orła Wierzbica, które wygrywały swoje kategorie wagowe. Do 56 kg równych sobie nie miała borkowiczanka Magdalena Koźbiał, a do 60 kg najlepsza okazała się jej koleżanka klubowa Ewelina Pyzara. Kategorię wagową do 43 kg wygrała Ewelina Piskorz, a do 70 kg Marta Piskorz (obie Orzeł Wierzbica).