XVIII kolejka III ligi

Piłka Nożna. Bardzo udanie grali w miniony weekend III-ligowcy z Lubelszczyzny. Motor Lublin i Hetman Zamość wygrały swoje mecze po 2:0, remis 1:1 przywiozła z Przemyśla Tomasovia.
Z trzech wypracowanych okazji strzeleckich w pierwszej połowie Motor wykorzystał tylko jedną. W 20. minucie po podaniu Marcina Popławskiego bramkę strzelił pozyskany w przerwie zimowej z Górnika Łęczna Konrad Nowak i było 1:0. Jeszcze przed przerwą dwie okazje zmarnowali Popławski i Marcin Kubiak.

Goście nie skorzystali z prezentu, który sprawił im obrońca Motoru Robert Różański, podając piłkę do Piotra Gruszki, ale pomocnik z Wieliczki zamiast strzelać wdał się w drybling i lublinianin zdołał naprawić swój błąd.

Górnik kończył mecz w dziesiątkę. Za faul na wychodzącym na czystą pozycję Danielu Koczonie drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, ujrzał Grzegorz Baran i opuścił boisko. Wynik ustalił w 87. obrońca Górnika Robert Ziółkowski. To od niego niefortunnie odbiła się piłka po wybiciu Bartosza Szczepańskiego.

MOTOR LUBLIN - GÓRNIK WIELICZKA 2:0 (1:0)

Dla Motoru: Nowak (20.), Ziółkowski (87., samobójcza).

Motor: Sejud - Maciejewski, Ryczek, Różański, Szynkaruk - Nowak, Maziarz, Kubiak, Zajączkowski (81. Syroka) - Prędota, Popławski (63. Koczon).

Górnik: Juszczyk - Powroźnik, Baran ŻCZ (85.), Ziółkowski, Harłacz Ż - Gruszka Ż, Musiał, Weinar, Kusia (25. Cebula) - Zegarek, Kopyść (46. Suchan, 75. Szczepański).

Okienko Albingiera

Goście, którzy spóźnili się na mecz ponad półtorej godziny z powodu awarii autokaru, przez pierwsze minuty przeważali. Groźnie strzelali Adam Włodarczyk (16.) i Dariusz Marzec (26.).

Hetman pierwszą okazję miał dopiero po półgodzinie gry, kiedy po dośrodkowaniu Saszy Vukadinovicia, wprost w bramkarza Proszowianki główkował z pięciu metrów Mariusz Głąbicki.

Pojawienie się po przerwie Mariusza Pliżgi i Bartosza Szepety wniosło ożywienie w grę Hetmana. Groźnie w 54. minucie strzelał Tomasz Albingier.

Bramkarz Proszowianki nie miał szans w 65. minucie przy uderzeniu Albingiera z 20 metrów w okienko i było 1:0. Trzy minuty przed końcem drugą bramkę dla zamościan po akcji Mariusza Głąbickiego zdobył Pliżga.

HETMAN ZAMOŚĆ - PROSZOWIANKA 2:0 (0:0)

Dla Hetmana: Albingier (65.), Pliżga (87.).

Hetman: Mańka - Karpowicz (46. Pliżga), Sawic, Waga (82. Chałas) - Walewski, Głąbicki, Vukadinović Ż, Kocis, Kycko (46. Szepeta) - Albingier (88. Kapłon), Sobczyk.

Proszowianka: Łaciak - Kopyść, Fudali, Jędrszczyk, Wtorek (88. Jaskólski) - Włodarczyk (79. Mrowca), Piotrowicz, Marzec, Mach - Danek (79. Lewandowski), Szymanowski Ż (58. Nazarewicz).

Trafił w poprzeczkę

Pierwsi gola w Przemyślu strzelili tomaszowianie. Prezent od obrońców Polonii wykorzystał w 47. minucie Ukrainiec Witalij Tyrkało. Dwie minuty później był już remis - Lee Quaye z bliska pokonał bramkarza Piotra Waśkiewicza. Znakomitą okazję dla gości zmarnował Jacek Iwanicki, który z rzutu karnego trafił w poprzeczkę. Tomasovia kończyła mecz w dziesiątkę - drugą żółtą kartkę ujrzał Bogdan Głuszko.

POLONIA PRZEMYŚL - TOMASOVIA TOMASZÓW LUBELSKI 1:1 (0:0)

Polonia: Quaye (49.).

Tomasovia: Tyrkało (47.).

Polonia: Szramowiat - Gwóźdź, Hynowski, Załoga, Gabria - Jaroch, Marszałek (77. Wojtas), Szczygieł (83. Strzałkowski), Pankiewicz - Podlasek, Bąk (46. Quaye).

Tomasovia: Waśkiewicz - Bilewicz, Pieniążek, Anioł, Rochecki Ż - Żurawski (89. Cisek), Dunin Ż (70. Głuszko ŻCZ), Wachowicz, Świderek - Iwanicki (76. Paszkiewicz), Tyrkało.