Przed mistrzostwami Polski siłaczy w Kielcach

Cała krajowa czołówka oraz reprezentanci Polski rozpoczną w sobotę w Kielcach walkę o medale w 28. mistrzostwach Polski kobiet, mężczyzn i weteranów w trójboju siłowym. Do rozdania są 23 komplety medali.
W hali kieleckiej Tęczy przez dwa dni rywalizować będzie siedemdziesięciu zawodników. Dla wszystkich siłaczy to najważniejsza w tym roku impreza w kraju. Bardzo silną ekipę zapowiada drużynowy mistrz Polski Kobra-Jass Kościan. Ciekawie zapowiada się zwłaszcza rywalizacja w wadze do 90 kg jej zawodnika Karola Kopienki z siłaczem gospodarzy Michałem Wilkiem. Na ubiegłorocznych mistrzostwach świata juniorów górą był kielczanin - zajął drugie miejsce, Kopienka trzecie. Obok Wilka kielczanie mogą także liczyć na braci Olechów: starszego Jarosława, mistrza świata i Europy, oraz młodszego Mariusza, mistrza Polski w wadze do 67,5 kg. - To nasi faworyci do medali. Szkoda, że nie mamy żadnej zawodniczki - informuje Wojciech Kardynalski, prezes Tęczy Społem. Siłacze jego klubu zdobyli przed rokiem w Puławach osiem medali, w tym aż pięć złotych.

Dla kadrowiczów zawody w Kielcach będą generalnym sprawdzianem przed majowymi mistrzostwami Europy w czeskim Nymburku oraz listopadowymi mistrzostwami świata w Capetown (RPA).