Ludzie: Anna Żemła-Krajewska

Anna Żemła-Krajewska, 24-letnia dżudoczka, zajęła drugie miejsce w organizowanym przez władze miasta plebiscycie na najlepszego sportowca Jastrzębia "Złoty Jastrząbek".

To efekt znakomitych, ostatnimi czasy, wyników na macie oraz prawie pewnego wyjazdu na olimpiadę w Atenach. Ostatnio wygrała silnie obsadzone turnieje w Sofii, a potem w austriackim Leonding. Bardzo prawdopodobne, że w najbliższy weekend zawodniczka Koki Jastrzębie podczas zawodów w Tallinie zapewni sobie udział na olimpiadzie.

Żemła do klubu trafiła jeszcze w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Jak dotąd największymi jej sukcesami były trzecie miejsca na akademickich mistrzostwach świata oraz wojskowych mistrzostwach świata. W 1998 roku z mistrzostw świata juniorów w Kolumbii też przywiozła brązowy medal.

Teraz marzy o medalu na igrzyskach w Atenach. - Ta olimpiada to dla Ani ostatnia szansa na pokazanie się na wielkiej arenie, potem pewnie zawodniczka będzie chciała poświęcić się życiu rodzinnemu - mówi Robert Radlak, klubowy trener Żemły.

Mężem dżudoczki jest także sportowiec, znakomity polski bejsbolista Rafał Krajewski, jeden z czołowych zawodników na swej pozycji w Europie. W wolnych chwilach najchętniej wędkuje