Polonia Piła bez pieniędzy za Gapińskiego, Miśkowiaka i Klechę

Tomasz Gapiński, Robert Miśkowiak i Krystian Klecha mogą bez przeszkód startować w klubach, z którymi podpisali nowe kontrakty. Polonii Piła nie należą się żadne pieniądze z tytułu transferów zawodników
Zaledwie pięć dni przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych Trybunał Polskiego Związku Motorowego wydał werdykt w sprawie trzech byłych żużlowców likwidowanego TS Polonia Piła, którzy w przerwie zimowej zmienili barwy klubowe. Sprawa rozstrzygnęła się dopiero na tak wysokim szczeblu, gdyż wcześniej działacze z Wrocławia (tam podpisali kontrakty Gapiński i Miśkowiak) i Bydgoszczy (do BTŻ Polonia trafił Klecha) nie potrafili porozumieć się z likwidatorem Polonii Romualdem Menclem. Twierdzili, że zgodnie z art. 245 regulaminu polskiego sportu żużlowego, nie muszą płacić kwot transferowych za zawodników, skoro klub (sekcja) została zlikwidowana. Mencel dowodził, że postępowanie likwidacyjne nie oznacza, że klub został już zlikwidowany. Powoływał się też na fakt, że żużlowe władze dopuściły wcześniej likwidowane TS Polonia do rozgrywek.

Wczoraj Trybunał, powołując się własnie na art. 245, przyznał rację klubom z Wrocławia i Bydgoszczy. - Nie czytałem jeszcze uzasadnienia werdyktu, ale jestem zdumiony - mówi likwidator TS Polonia Piła Romuald Mencel. - Profesor Lech Falandysz od roku nie żyje, ale falandyzacja prawa wciąż w naszym kraju trwa. Trybunał uznał, że istniejemy i możemy startować w lidze, ale w sumie nas nie ma, bo nie trzeba nam płacić.

Z przedstawicielami WTS Wrocław nie udało nam się wczoraj skontaktować.

Porażka Unii

Żużlowcy Unii Leszno przegrali wczoraj towarzyski mecz z ZKŻ Zielona Góra. Rewanż jutro o godz. 16 w Lesznie.

ZKŻ Zielona Góra - Unia Leszno 49:40

ZKŻ: Piotr Świst 12 (3,1,3,2,2,1), Grzegorz Kłopot 4 (1,2,d,1), Rafał Kurmański 8 (1,3,2,2,d), Andrzej Huszcza 10 (3,3,1,1,-,2), Rafał Okoniewski - zawodnik zastępowany, Alan Marcinkowski 4 (t,-,1,-,2,1), Zbigniew Suchecki 10 (3,d,2,3,2), Tomasz Grabowski 1 (1).

Unia: Krzysztof Kasprzak - zawodnik zastępowany, Jacek Rempała 8 (2,2,3,1,0), Marcin Jankowski 2 (2,0,w,d,w,w), Łukasz Jankowski 10 (0,1,3,w,3,3), Damian Baliński 12 (w,2,1,3,3,3), Norbert Kościuch 8 (2,3,0,1,2,0).