Początek sezonu enduro

Motocykliści rozpoczęli w Siemiatyczach nowy sezon w rajdach enduro. W silnej konkurencji dobrze wypadli zawodnicy lubelskiego KM Cross
Impreza od kilku już lat otwiera sezon rajdów enduro. Jej wyniki nie liczą się do punktacji mistrzostw Polski, ale zawodnicy chętnie w niej biorą udział, traktując to jako ważny sprawdzian przed zawodami mistrzowskimi. W dwudniowej imprezie, tak jak w eliminacjach mistrzostw kraju, każdy dzień stanowił odrębną rundę z osobną klasyfikacją. Na starcie w Siemiatyczach stanęło ponad 60 motocyklistów z 11 klubów. Nie zabrakło zawodników z krajowej czołówki z uczestnikami rajdu Paryż-Dakar Jackiem Czachorem i Karolem Kędzierskim. Lubelski Cross wystawił sześcioosobową reprezentację.

Wartościowy wynik zanotował Dariusz Piątek, który w klasyfikacji generalnej zajął drugie miejsce za Kędzierskim. Czachor z powodu karnych minut (za opóźnienie w uruchomieniu maszyny) spadł na dalszą pozycję.

W kategorii zawodników licencjonowanych z lublinian obok Piątka startowali też Piotr Więckowski (szóste i piąte miejsce) oraz Jakub Szalak (dwa razy piąte). Warto odnotować, że po raz pierwszy w enduro wystartował 13-letni Kuba Piątek, syn Dariusza. W klasie 50 ccm zajął drugie i trzecie miejsce. W klasie 125 ccm bardzo dobrze barw Crossu broniła Olga Michalec, która dwa razy dojechała na czwartym miejscu.

W najbliższy weekend w Obornikach Wielkopolskich zostaną rozegrane pierwsze dwie rundy mistrzostw Polski. Na cały cykl składa się w sezonie siedem takich dwudniowych zawodów. KM Cross Lublin broni tytułu drużynowego mistrza.