Porażka gdańskich siatkarek

Siatkarki Energi Gedanii w meczu z Adrianą Bydgoszcz były bliskie wygrania tylko jednego seta. Widmo spadku zaczyna gdańszczankom zaglądać w oczy.
Gdyby w drugim secie siatkarki Gedanii wygrały jedną z czterech piłek meczowych i doprowadziły do wyrównania, mecz mógłby się potoczyć zupełnie inaczej. Po gładko przegranej pierwszej partii gedanistki uporządkowały grę i niemal przez całą drugą odsłonę przewaga była po ich stronie. Trafnym posunięciem okazało się wpuszczenie na parkiet Justyny Ordak, która zastąpiła Izabelę Bełcik. Druga rozgrywająca Gedanii zaprezentowała się zupełnie przyzwoicie, dogrywając piłki do koleżanek dużo bardziej precyzyjnie niż aktualna mistrzyni Europy.

Mocną i silną zagrywką straszyła w tej części meczu Dominika Kuczyńska, rehabilitując się częściowo za katastrofalną wręcz grę w secie pierwszym. Skuteczność poprawiła obchodząca 16 urodziny Berenika Tomsia. Generalnie cały zespół w drugim secie zagrał zdecydowanie lepiej i kibice, którzy szczelnie wypełnili halę przy ul. Kościuszki, mogli mieć nadzieję na korzystny wynik. W decydujących o losach seta piłkach górą były jednak rywalki.

Trzecia partia tylko do stanu 13:13 miała wyrównany przebieg. Bydgoszczanki odskoczyły później na kilka punktów i to wystarczyło, by odebrać gospodyniom wiarę w możliwość zmiany losów spotkania.

Energa Gedania Gdańsk 0
GCB Adriana Bydgoszcz 3
Sety: 15:25, 29:31, 19:25Gedania: Bełcik, Kuczyńska, Drzewiczuk, Szyjanowa, Tomsia, Kruk oraz Siwka (l), Ordak, Sołodkowicz, WiśniewskaAdriana: Kowalkowska, Liniarska, Godos, Ciaszkiewicz, Serafimowa, Kuligowska oraz Leśniewicz (l)