Wyniki 16. kolejki IV ligi świętokrzyskiej

Na ciężkich, grząskich boiskach rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze czwartej ligi i być może dlatego padło tylko 13 bramek. Nowym liderem została Wierna Małogoszcz

Podopieczni Antoniego Hermanowicza na własnym stadionie pokonali w meczu na szczycie Orlęta Kielce 1:0. Jedyną bramkę zdobył w 36. minucie Damian Gil. - Gdyby piłkarze Orląt mieli lepiej nastawione celowniki, to przegralibyśmy. Nam wyszła jedna składna akcja - przyznał Zbigniew Rutkiewicz, kierownik drużyny z Małogoszczy.

Wierna wykorzystała potknięcie dotychczasowego lidera Nidy Pińczów, która na własnym boisku zaledwie zremisowała z broniącym się przed spadkiem Hetmanem Włoszczowa 2:2. - Biliśmy głową w mur. Goście oddali jeden strzał w meczu, a zdobyli dwie bramki - opowiadał kierownik drużyny Wiernej Zdzisław Stachurski. Pińczowianie nie wykorzystali siedmiu stuprocentowych okazji, a obie stracone przez nich bramki padły po błędach bramkarza Norberta Barana.

W samej końcówce meczu remis uratował inny uciekający przed degradacją zespół - Piast Chęciny. Tym bardziej godne jest to uwagi, że gospodarze od 60. minuty grali w dziesięciu, bo czerwoną kartkę za kopnięcie przeciwnika otrzymał Wiktor Nowak. - Remis jest dla nas jak porażka, gdyż graliśmy w przewadze - przyznał Marek Graba, szkoleniowiec Granatu.

WYNIKI 16. KOLEJKI

ALIT OŻARÓW - NOVICO ŚWINIARY 2:1 (1:0): Waga (11.), Klimek (57.) - Smykla (69.)

NIDA PIŃCZÓW - HETMAN WŁOSZCZOWA 2:2 (1:1): Chlewicki 2 (45., 67.) - Jarząb 2 (21., 78.)

CZARNI POŁANIEC - NOWINY 1:1 (0:1): Kiciński (76.) - Ubożak (39.)

NAPRZÓD JĘDRZEJÓW - WISŁA SANDOMIERZ 0:1 (0:1): Szymański (36.)

ŁYSICA BODZENTYN - ORLICZ SUCHEDNIÓW 0:0

WICHER MIEDZIANA GÓRA - SPARTAKUS DALESZYCE 0:0

WIERNA MAŁOGOSZCZ - ORLĘTA KIELCE 1:0 (1:0): Gil (38.)

PIAST CHĘCINY - GRANAT SKARŻYSKO 1:1 (0:0): Skowerski (87.) - Bilski (72.)