Polonia Przemyśl - Sokół Łańcut 93:67, Lafarge Kielce - Znicz Jarosław 103:73

KOSZYKÓWKA MĘŻCZYZN. 29. kolejka II ligi. Lider z Łańcuta przegrał na wyjeździe z Polonią, która zapewniła sobie awans do ośemki najlepszych zespołów ligi. Jarosławski Znicz wysoko przegrał w Kielcach.

Mecz w w Przemyślu stał na dobrym poziomie i dostarczył kibicom wiele emocji. Po pierwszej kwarcie poloniści wygrywali 29:26, a w końcówce drugiej kwarty, po "trójce" Puścizny i punktach Puchalskiego Polonia wygrywali już 50:44. W 37. min, po kolejnej "trójce" Puścizny (miejscowi trafili 14 z 25 rzutów zza linii 6,25 m), Polonia osiągnęła najwyższą w meczu, 27-punktową przewagę (86:59) i zwycięstwem zapewniła sobie awans do fazy play-off.

POLONIA PRZEMYŚL 93

BAFRA SOKÓŁ ŁAŃCUT 67

Kwarty: 29:26, 21:18, 16:10, 27:13.

* Polonia: Płocica 25 (3), Puchalski 19 (1), Puścizna 17 (5), Oczkowicz 15 (3), Sówka 4 oraz Galanty 7 (2), Niemiec 3, Szkółka 2, Stefanowicz 1, Kindlik 0, Jakubów 0

* Sokół: Miś 21, Baran 10, Romanek 5 (1), Rusin 4, Szymański 2 oraz Ecka 13 (3), Podolec 5, Koszuta 4, Ucinek 2, Pazdan 1, Bielecki 0, Wlaź 0.

Widzów: 800.

Jarosławianom w meczu z Lafarge spore problemy sprawiały rzuty rywali za trzy punkty. Dopóki Danielowi Belczykowi i Witalijowi Kowalence udawało się wygrywać walkę na tablicy, dystans dzielący oba zespoły nie przekraczał 10 punktów. Wystarczył jednak zryw gospodarzy w ataku, by po dwóch trójkach Kasperca i ta bariera została złamana (w 17. minucie było 40:29). Gości dobiła fatalna końcówka drugiej kwarty. Przez dwie minuty nie trafili ani razu, a kielczanie zdobyli trzynaście punktów i po dwóch osobistych dobrze grającego Gila zrobiło się 56:33. Półtorej minuty przed końcem trzeciej kwarty po kontrze i efektownym wsadzie Grzegorza Sowińskiego było aż 78:45. Granicę stu punktów tuż przed końcem przekroczył Szymon Sikora.

LAFARGE KIELCE 103

ZNICZ JAROSŁAW 73

Kwarty: 25:18, 31:15, 28:19, 19:21.

* Lafarge: Gil 19 (1), Kasperzec 19 (3), Kij 17 (3), Dymacz 12 (3), Fąfara 7 (1) oraz Sowiński 12, Krajewski 8, Jurczyk 4, Wasik 3, Sikora 2.

* Znicz: Kowalenko 10, Belczyk 8, Kordas 7 (1), Fortuna 2, Szczotka 2 oraz Pilecki 23 (3), Mikołajko 15, Kamiński 4, Wojtanowicz 2, Zalewski.

Widzów: 300

Pozostałe wyniki 29. kolejki: MCKS Czeladź - Piotrcovia 79:71, Bobry Zabrze - Pogoń Prudnik 85:96, AZS Radom - Big Star Tychy 90:52, Start II Lublin - Dąbrowa Górnicza 52:89, Mecz Mickiewicz Katowice - Pogoń Puławy zakończył się po zamknięciu tego wydania GW. Pauzowało Zagłębie Sosnowiec.