Statystyki i pomeczowe wypowiedzi

Dospel Katowice 2 (1)

Widzew Łódź 0

STRZELCY BRAMEK

Katowice: Brożek (9., po podaniu Gajtkowskiego), Adżem (66., z rzutu wolnego).

SKŁADY

Katowice: Klytta - Sadzawicki, Adamczyk, Markowski, Adżem - Fonfara Ż (86. Krauze), Owczarek Ż, Muszalik, Kęska - Brożek (76. Pluta), Gajtkowski (88. Kroczek).

Widzew: Tyrajski - Kaliszan Ż, Bruno (32. Cichon), Drajer Ż (62. Lelo) - Pawlak, Rzeźniczak Ż, Juliano, Rachwał, Seweryn (79. Becalik) - Ława Ż, Nazaruk.

Widzów: 4,5 tys.KatowiceWidzew
12 strzały 8

6 strzały celne 3

18 faule 16

2 spalone 2

5 rzuty rożne 4

0 słupki i porzeczki 0GRACZ MECZU

Paweł Brożek

Wspaniale wkomponował się w katowicką drużynę, kilkakrotnie popisując się swoimi nietuzinkowymi umiejętnościami. Strzelił cenną bramkęZdaniem trenerów

Jan Żurek (Katowice): - Chciałem podziękować mojemu zespołowi za zwycięstwo oraz za walkę. Dziękuję też kibicom, którzy są z nami przez cały czas. Mamy z wielu powodów trudną sytuację w klubie, więc takie zwycięstwo bardzo nas cieszy. To na pewno duży krok do zapewnienia sobie wiosennego spokoju.

Jerzy Kasalik (Widzew): - Spotkanie nie stało na najwyższym poziomie, ale było bardzo interesujące. Oba zespoły grały otwartą piłkę. Było dużo akcji, po których mogły paść bramki. Wiadomo, w jakiej jesteśmy sytuacji. Aby się utrzymać, musimy też wygrywać na wyjeździe. Do tego potrzebne sa jednak gole. Niestety, my ich nie zdobywamy, choć mamy ku temu okazje. Zwycięstwo Katowic zasłużone.Rozmowy pod szatnią

Tomasz Owczarek (Katowice): - Rehabilitacja po klęsce z Groclinem, ważne punkty, coraz lepsza gra. Tak w skrócie mogę powiedzieć o tym meczu.

Krzysztof Gajtkowski (Katowice): - Wygraliśmy niezwykle trudny mecz z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie. Sądzę że wywalczyliśmy dzisiaj nie 3, ale 6 punktów. Myślami jesteśmy jednak już przy meczu ze Świtem Nowy Dwór, który będzie dla nas nie mniej istotny.

Arkadiusz Kaliszan (Widzew): - Niestety, nie udało się nam strzelić gola na początku spotkania, kiedy to mieliśmy inicjatywę. Za to gospodarze wykorzystali pierwsze podejście pod naszą bramkę i objęli prowadzenie. Z czasem grało się nam coraz trudniej. Przegrywaliśmy, a "Gieksa" grała to, co lubi najbardziej, czyli kontrę. Przegraliśmy zasłużenie.

Norbert Tyrajski (Widzew): - Zagraliśmy bardzo słaby mecz i zostaliśmy za to skarceni. "Gieksa" postawiła na walkę oraz olbrzymią determinację, no i wybiegała sobie to zwycięstwo. Katowice mają świetnych napastników, którzy zapewnili im punkty.

not. rg, rł

Cytat meczu

Jerzy Kasalik, szkoleniowiec Widzewa Łódź, podczas pomeczowej konferencji:

- Witam serdecznie tych zebranych, których znam, i mniej serdecznie, tych których nie znam.Liczba Klytty

4

raz zagrał w sobotę Dariusz Klytta w bramce katowickiej drużyny. Wcześniej był etatowym rezerwowym i wystąpił jedynie w sezonie 2002/03 w meczu z Polonią Warszawa (1:1), w jesiennym meczu z Wisłą Płock (2:0) oraz w poprzedniej kolejce z Groclinem (0:6).