Aluminium Konin - Zagłębie Lubin 1:1 (0:1)

Po fatalnej porażce w ubiegłym tygodniu z Pogonią Szczecin kibice w Koninie byli zdruzgotani. W sobotę piłkarze Aluminium częściowo zrehabilitowali się remisem w meczu z Zagłębiem

Przez większą część meczu zespół konińskiego Aluminium był drużyną lepszą od Zagłębia Lubin. W pierwszym kwadransie gry koninianie zepchnęli lubinian do obrony i prawie w ogóle nie schodzili z połowy boiska ekipy gości. Niewiele z tego jednak wynikało, bo brakowało silnych i celnych strzałów. W efekcie napór szybko ustał i Aluminium cofnęło się. Wykorzystali to gracze z Lubina i to oni osiągnęli przewagę.

W 22. min spotkania, po dośrodkowaniu Sławomira Pacha z rzutu rożnego, koninianie nie mogli wybić piłki z pola karnego. Do dobitki doszedł Artur Januszewski i nie dał szans bramkarzowi Aluminium Radosławowi Cierzniakowi. Jeszcze przed przerwą goście mogli podwyższyć prowadzenie, ale dwukrotnie z pojedynków z piłkarzami Zagłębia zwycięsko wychodził Cierzniak.

Na początku drugiej połowy meczu znów mocno zaatakowało Aluminium. Już pierwsza akcja gospodarzy przyniosła emocje. W 47. min na czystą pozycję wychodził Marcin Florek i próbował w polu karnym minąć bramkarza Danijela Madaricia. Golkiper drużyny gości sfaulował Florka i sędzia podyktował rzut karny dla Aluminium. "Jedenastkę" wykorzystał Rafał Witkowski.

Później koninianie ograniczali się do obrony, próbowali głównie przeszkadzać piłkarzom Zagłębia w rozegraniu akcji i szukali szczęścia w szybkich kontratakach. W końcówce meczu, podobnie jak w ostatnich minutach pierwszej połowy, Aluminium cofnęło się do defensywy. Kilka razy koninianie mogli mówić o dużym szczęściu, gdy bramkarz znakomitymi interwencjami ratował ich przed stratą gola. Golkiperowi gospodarzy udało się zrehabilitować m.in. za ubiegłotygodniowy ewidentny błąd przy pierwszym golu dla Pogoni Szczecin.

ALUMINIUM KONIN - ZAGŁĘBIE LUBIN 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Artur Januszewski (22. min), 1:1 Rafał Witkowski (47., z rzutu karnego).

Widzów: ok. 1200.

Aluminium: Cierzniak - Majewski Ż, Kruk Ż, Bartnik Ż, Woźniczka, Witkowski (69. Jasiński), Giermasiński, Florek, M. Wojciechowski, Sztandera, Bekas (81. Korzan).

Zagłębie: Madarić Ż - Szczypkowski, Żytko Ż, Januszewski, Salamoński, Piętka Ż, Pach (56. Łobodziński), Manuszewski, Javornić (72. Pietroń), Murdza, Niciński.