To było prawdziwe święto wiosny

Ponad 1500 dzieci wzięło udział w XIV Biegu Wagarowicza, który zorganizowało płockie Gimnazjum nr 1. Na dodatek młodych biegaczy do walki zagrzewało piękne, pierwsze prawdziwie wiosenne słoneczko. Klasyfikację generalną wygrało G 1 z pięcioma złotymi medalami, wyprzedzając SP 12 i, tu niespodzianka, SP 6.
Doskonałą do tego okazją był tradycyjny Bieg Wagarowicza, który zakończył się pełnym sukcesem organizatorów, czyli Gimnazjum nr 1. - Było wspaniale - cieszył się zaraz po zakończeniu zawodów pomysłodawca biegu Jarosław Malanowski. - Tyle dzieci, to piękne słoneczko, no i wygrana gospodarzy. Czyż można chcieć więcej?

A gimnazjaliści jedynki znokautowali rywali, zwyciężając pięć z sześciu biegów w tej kategorii. Z ich hegemonii wyłamał się tylko Tomasz Grzelak z Krośniewic (rocz. 1990). O pozostałe miejsca na podium zażartą walkę stoczyły dwie płockie podstawówki: "szóstka" i "dwunastka". Długo na prowadzeniu utrzymywali się biegacze z SP 6, dzięki złotemu medalowi, który wśród czwartoklasistów zdobyła Monika Załęska (na zdjęciu prezentuje trofea w obstawie kolegów z 4 s). Ostatecznie obie szkoły miały po jednym złotym i jednym srebrnym medalu. O kolejności na podium zadecydowało też jedno, ale punktowane czwarte miejsce. - Ale wynik SP 6 to i tak duży sukces - cieszy się Malanowski. - Widać, że powołanie do życia lekkoatletycznych klas sportowych procentuje. Te dzieciaki są właśnie z takiej klasy, którą prowadzą Mirosław Żołnowski i Wojciech Lewandowski.

I właściwie jedynym zgrzytem mistrzostw był brak policjantów. - Osobiście załatwiałem wszystkie sprawy - żalił się Malanowski. - A tu nikogo nie było. Przecież to nienormalne, żeby nasi uczniowie kierowali ruchem. Na szczęście nic się nie stało. Ale i tak jest nam przykro. Dzięki temu już wiemy, jakich spraw w przyszłym roku będziemy musieli szczególnie przypilnować.

W poszczególnych biegach pierwsze miejsca zajmowali: rocz. 1993 - Monika Załęska (SP 6), Tomasz Rafalski (SP Brzozów); rocz. 1992 - Ewa Krystek (SP Mała Wieś), Igor Kolewiński (SP 21); rocz. 1991 - Angelika Brylska (SP Łąck), Damian Wyczałkowski (SP 12); rocz. 1990 - Izabela Flak (G 1), Tomasz Grzelak (G Krośniewice); rocz. 1989 - Agnieszka Sołdyńska (G 1), Dawid Kosiński (G 1); rocz. 1988 - Paulina Paradowska (G 1), Kamil Banaśkiewicz (G 1).

Więcej na stronie: biegwagarowicza.plocman.pl; galeria zdjęć: www.gazeta.pl/plock