Siatkarze Jadaru kończą sezon

Meczem z Jokerem Śnieżka Piła zawodnicy Jadaru RTS zakończą przed własną publicznością tegoroczny sezon
Radomianie nie mają szans na poprawę pozycji w tabeli, ale mogą zrehabilitować się za pechową porażkę, której doznali z Jokerem w pierwszej rundzie 2:3. Zapowiadali wówczas, że rewanż powinien należeć do nich.

Sobotni rywal Jadaru jest beniaminkiem ligi i przez dłuższy czas spisywał się rewelacyjnie. Wystarczy dodać, że po raz pierwszy podopieczni Jana Łojewskiego przegrali u siebie dopiero 21 lutego z wymagającym zespołem Górnika Radlin. Joker odniósł do tej pory 12 zwycięstw i plasuje się dobrej, szóstej pozycji. O sile drużyny stanowią m.in. Witold Chwastyniak, Marcin Kobiałko i doświadczony - Jerzy Zwierko. W ostatnim spotkaniu Joker pewnie wygrał ze słabiutkim zespołem KPS-u Wołomin, ale prawdziwy sprawdzian przyjdzie dziś w Spale, gdzie zmierzy się w zaległym spotkaniu 18. kolejki ze zdegradowanym już SMS-em. - Chcemy wygrać ten mecz - zapowiedział trener Leszek Milewski.

Jadar tradycyjnie przygotowywał się do meczu w hali MOSiR-u. Ze względu na kontuzje w zajęciach nadal nie uczestniczył Robert Grzanka. Lekki rozruch przeprowadził natomiast Przemysław Surmacz, ale jego występ jest wykluczony.

Dla siatkarzy radomskich będzie to pożegnalny mecz w tym sezonie. Jak do tej pory radomianie nie rozpieszczali swoich kibiców ani stylem gry, ani tym bardziej zadowalającymi wynikami. Jest więc okazja, by przynajmniej na zakończenie sezonu podreperować konto punktowe oraz pozostawić znacznie lepsze wrażenie, niż to miało miejsce ostatnio.

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej zagrają: Górnik Radlin - SMS I PZPS Spała, GTPS Gorzów Wielkopolski - Resovia Rzeszów, KPS Wołomin - Automark Zduńska Wola, Chemik Bydgoszcz - AZS Opole. Pauzuje Avia Świdnik.