Piłka nożna. Pod patronatem Sport.pl o taktyce i analizie w Chorzowie

- Taktyka oraz analiza gry z elementami psychologii w piłce nożnej - pod takim hasłem w sobotę w Chorzowie odbędzie się międzynarodowa konferencja "Tu Zaczyna Się Futbol". Sport.pl jest patronem medialnym szkoleń, które poprowadzą fachowcy z Polski i zagranicy.
Konferencje "Tu Zaczyna Się Futbol" odbywają się już od pięciu lat, a o ich poziomie świadczy choćby patronat Polskiego Związku Piłki Nożnej. - Są one przeznaczone dla każdego trenera szukającego nowych narzędzi pracy i rozwoju - podkreśla Michał Tofilski, jeden z organizatorów.

Motywem przewodnim sobotniej konferencji w hotelu Arsenal Palace będzie taktyka oraz analiza gry na różnych etapach szkolenia. Różni fachowcy będą opowiadać o tym, jak czytać, rozumieć i organizować grę. Dodatkowym elementem konferencji będzie wykład profesora Tadeusza Hucińskiego z dziedziny psychologii sportu.

Oprócz niego prelegentami będą Fran Rubio z firmy doradczej "Soccer Services" z siedzibą Barcelonie, Richard Grootscholten, który był dyrektorem akademii m.in. Sparty Rotterdam i Zagłębia Lubin, oraz Tobias Escher, niemiecki analityk taktyczny oraz dziennikarz. Dodatkowo o analizie w piłce nożnej opowie Michał Zachodny, dziennikarz Sport.pl.

Konferencja łączy zajęcia teoretyczne z praktycznymi. Przykładowe treningi zostaną poprowadzone przez trzech wykładowców na Stadionie Śląskim tego samego dnia popołudniu. W konferencji organizowanej przez akademie piłkarskie "Champions" i "Kinder" weźmie udział ponad czterystu trenerów z Polski i zagranicy.