Szkolne mistrzostwa Lublina w koszykówce

W koszykarskich mistrzostwach Lublina szkół ponadgimnazjalnych dziewczęta wyłoniły mistrzów konferencji. Wcześniej zrobili to już chłopcy. Do rozegrania pozostały turnieje finałowe
Czwórka uczestników final four była już znana. Mecze o prymat w konferencjach decydowały o składzie par w pierwszej rundzie finału.

W konferencji I zwyciężyło V LO, które wysoko pokonało I LO 70:30, w kwartach 14:10, 21:4, 25:4, 10:12.

V LO: Małgorzata Dębicka 14, Agata Zielińska 13 (1), Magda Paluszek 13, Anna Sawulska 12, Karolina Gozdur 8, Aneta Bryda 4, Marta Siemińska 4, Ewa Krzos 2.

I LO: Anna Piasecka 22, Katarzyna Maleszyk 4, Maja Zawadzak 4

Mistrzem konferencji II zostało XXII LO po zwycięstwie 35:30 z Zespołem Szkół Elektronicznych, w kwartach 4:8, 12:6, 11:11, 8:5.

XXIII LO: Aleksandra Kozłowska 11 (1), Anna Wiśniewska 6, Joanna Kamińska 6, Magda Mazurewicz4, Katarzyna Kukier 4, Marta Majewska 4.

ZSE: Katarzyna Furman 17, Paulina Krysa 6, Weronika Kopczyńska 2, Barbara Flis 2, Wioleta Dudek 2, Milena Wielgat 1.

Jutro w pierwszej rundzie final four spotkają się I LO z XXIII LO i V LO z ZSE. Mecze o trzecie i pierwsze miejsce odbędą się 22 marca. Dziewczęta grają w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Podwale.

Chłopcy spotkania pierwszej rundy rozegrają dzisiaj w sali XIX LO przy ul. Rzeckiego: VI LO zmierzy się z XXIII LO i V LO z XIX LO. Ścisłe finały odbędą się 24 marca w hali MOSiR.