Marma przygotowuje się do ligi

ŻUŻEL. W minionym tygodniu rzeszowianie trenowali w Lesznie, a w tym mają wyjechać już na swój tor.
Jeźdźcy znad Wisłoka trenowali na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie w piątek i sobotę, po czym wrócili do domu. W obozie udział wzięli Maciej Kuciapa, Karol Baran, Rafał Trojanowski, Paweł Miesiąc, Marian Micał oraz Tomasz Rempała. Spory wkład w zorganizowanie zgrupowania rzeszowian w Wielkopolsce miał Grzegorz Barłog z firmy Anna Makarony Łąckie.

Rzeszowianie czas spędzony w Lesznie wykorzystali także na treningi ogólnorozwojowe, zajęcia na basenie oraz jazdę na motocrossie. - Mariusz Fierlej pożyczył nam swoją crossówkę, kto chciał mógł do woli pojeździć. Na tor po raz pierwszy wyjechaliśmy dopiero w piątek, ale tylko w sobotę, niemal przez cztery godziny była ostra jazda - mówi Karol Baran. - Oprócz nas trenowali leszczynianie oraz chłopcy z Tarnowa, sprawdziliśmy nowy sprzęt, poza tym mogliśmy podglądnąć nowinki techniczne w motocyklach ekstraligowców - dodaje Karol.

Do Leszna przyjechał także gorzowianin Marcin Rajkowski, który jest przymierzany do występów w barwach Marmy. 21-letni junior jednak nie wywarł imponującego wrażenia na nowym pracodawcy i kwestia jego wypożyczenia z TeleNetu Strabag Gorzów do Rzeszowa jest nadal nierozstrzygnięta.

Marma na zakończenie pobytu na zachodzie Polski miała odbyć oficjalny sparing z "bykami". Niestety, działacze rzeszowskiej drużyny nie wykupili licencji swoim zawodnikom, a co za tym idzie i ubezpieczenia. Takowe dokumenty są wymagane do startu w imprezach zgłoszonych w PZM. - To było trochę inaczej. Początkowo umawialiśmy się z Lesznem na zwykły trenng punktowany, a okazało się, że oni chcą zrobić oficjalną, biletowaną imprezę - mówi Ryszard Romaniak, kierownik rzeszowskiej drużyny. - Poza tym nasi chłopcy mieli trenować od środy, a trenowali ledwo w piątek i sobotę. To było za duże ryzyko, żeby bez objeżdżenia wystartować w ostrych zawodach. Nie potrzebujemy kontuzji przed sezonem. Jeśli chodzi o licencje, to są już wykupione dzięki zastrzykowi gotówki do firmy Marma. We wtorek jadę do Warszawy je odebrać - dodaje Romaniak.

Wszystko wskazuje na to, że sprzyjająca aura pozwoli rzeszowianom już w tym tygodniu wyjechać na tor przy ulicy Hetmańskiej. W minionym tygodniu usunięto z niego zalegający śnieg, a słońce i wzrastająca w ostatnich dniach temperatura stopniowo go wysuszają. - Nawierzchnia toru jest coraz lepsza. Sprawdzaliśmy prognozy pogody, są optymistyczne i na godzinę 14 w środę zaplanowaliśmy pierwszy trening na naszym obiekcie - mówi kierownik rzeszowskiego zespołu.

Ligowe rozgrywki rozpoczną się w niedzielę 28 marca (Marma zmierzy się w Rzeszowie z Sipmą Lublin). Natomiast już w środę 24 marca o godz. 18, w hali na Podpromiu kibicom czarnego sportu zostanie oficjalnie zaprezentowany zespół Marma Polskie Folie Rzeszów. Organizatorzy zapewniają liczne atrakcje dla kibiców.

W kalendarzu I ligi doszło także do zmiany organizatora pojedynku II kolejki między Marmą Rzeszów a TeleNetem Strabag. Pojedynek ten odbędzie się w Gorzowie.

Nie tylko liga

W minionym tygodniu rozlosowano grupy eliminacyjne Mistrzostw Polski Par Klubowych, Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych oraz Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski.

MPPK: Krosno, 1 lipca - Marma Rzeszów, Unia Tarnów, GTŻ Grudziądz, TŻ Sipma Lublin, KSŻ Krosno. Do finału awansują dwie najlepsze drużyny.

MMPPK: Lublin, 11 maja: Marma Rzeszów, TŻ Sipma Lublin, Unia Tarnów, KSŻ Krosno, Atlas Wrocław, TŻ Łódź. Do finału awansują dwie najlepsze drużyny.

MDMP: Marma Rzeszów, KSŻ Krosno, RKM Rybnik, Włókniarz Częstochowa. Do finału, który odbędzie się 23 wrześnie awansują dwa najlepsze zespoły z każdej z trzech grup.