Złote medale tarnobrzeskich pingpongistek

TENIS STOŁOWY. Pingpongistki KTS Tarnobrzeg Monika Pietkiewicz i Iwona Kuszaj zdobyły złoty medal w grze podwójnej Młodzieżowych Mistrzostw Polski, które rozegrano w Brzegu Dolnym. Pietkiewicz wywalczyła też srebro w mikście i brąz w singlu, a Kuszaj uplasowała się na miejscach 5-8.
Tarnobrzeskie zawodniczki w drodze po złoty medal wygrały cztery pojedynki. Najpierw nie dały szans parze Elżbieta Małczak/Olga Myga (AZS WSP Częstochowa) wygrywając 3:0 (4, 2, 6), a w kolejnym meczu pokonały Agatę Kocelę (Rafaello Kazimiera Wielka) i Barbarę Jandę (Wanda Kraków) również 3:0 (11, 9, 10). W półfinale zawodniczki KTS ograły 3:2 (-6, -5, 7, 7, 5) Katarzynę Gieryń (LUKS Orneta) i Antoninę Szymańską (MOSiR Mysłowice), a w meczu o złoto wygrały 3:1 (3, -3, 5, 8) z Renatą Krawczyk z AZS AE Wrocław i Anną Jantą-Lipińską z Bronowianki Kraków.

Z kolei Pietkiewicz brązowy krążek w singlu zdobyła dzięki zwycięstwom z: Justyną Kaczor 4:2 (-6, -7, 6, 10, 4, 8), Anną Świtałą 4:0 (10, 8, 8, 8), i Gieryń 4:1 (9, 9, -9, 9, 5). W półfinale tarnobrzeżanka nie sprostała Magdalenie Cichockiej przegrywając 3:4 (-6, 13, 9, -9, -7, 7, 7).

Natomiast miejsce 5-8 Kuszaj zajęła po wygranych z Mygą 4:0 (5, 5, 3, 12) i Kocelą 4:0 (9, 6, 5, 8) oraz porażce 0:4 z Darią Łuczakowską (-5, -10, -7, -8).

Dla Gazety

Monika Pietkiewicz

KTS Tarnobrzeg

Moja gra w singlu zaczęła się od dość zaskakującego wyniku w pierwszym meczu. Przegrywałam już 0:2, grało się ciężko, bo rywalka była naprawdę niewygodna. Później było lepiej, choć żałuję porażki po zaciętym pojedynku z Cichocką. Szkoda, że nie obroniłam tytułu, który zdobywałam dwa razy z rzędu. Ale cieszę się, że razem z Iwoną sięgnęłyśmy po złoto w deblu. Grałam we wszystkich kategoriach, więc meczów było wiele i nie do końca fizycznie wytrzymałam trudy turnieju. W sumie zdobyłam komplet medali i jestem zadowolona.

Iwona Kuszaj

KTS Tarnobrzeg

Z wyniku w deblu jestem bardzo zadowolona. Trudną przeprawę miałyśmy zwłaszcza w meczu półfinałowym. Zaczęłyśmy od przegranych w dwóch pierwszych setach, ale później było już lepiej i sięgnęłyśmy po zwycięstwo. Mam niedosyt jeśli chodzi o grę pojedynczą. Choć z drugiej strony od jakiegoś czasu mam problemy z barkiem, więc miejsce 5-8 nie jest najgorsze. W mikście nie wystąpiłam, ponieważ nie chciałam nadwyrężać właśnie tego bolącego barku.

Wyniki MMP

* Gra pojedyncza:

Kobiety

1. Daria Łuczakowska, 2. Magdalena Cichocka (AZS AE Wrocław), 3-4. Monika Pietkiewicz (KTS Tarnobrzeg), Renata Krawczyk (AZS AE Wrocław), 5-8. Iwona Kuszaj (KTS Tarnobrzeg), Antonina Szymańska (MOSiR Mysłowice), Anna Janta-Lipińska (Bronowianka Kraków), Katarzyna Gieryń (LUKS Orneta)...33-41. Barbara Iżyk (Leś-Pol Borek Stary).

Mężczyźni

1. Daniel Górak (Garde Du Voeu Hennebont - Francja),...25-32. Grzegorz Magdoń (Politechnika Rzeszów), 33-45. Marcin Wałczyński (Kolping Jarosław).

* Gra podwójna:

Kobiety

1. Kuszaj/Pietkiewicz (obie KTS Tarnobrzeg), 2. Krawczyk (AZS AE Wrocław)/Janta-Lipińska (Bronowianka Kraków), 3-4. Łuczakowska/Cichocka (obie AZS AE Wrocław), Gieryń (LUKS Orneta)/Szymańska (MOSiR Mysłowice)...17-22. Iżyk (Borek Stary)/Agnieszka Nawrot (ULKS Kielce).

Mężczyźni

1. Górak (Francja)/Bartosz Such (Odra Głoska Księgnice),...17-22. Magdoń (Politechnika Rzeszów)/Wałczyński (Kolping Jarosław).

* Gra mieszana:

1. Cichocka (AZS AE Wrocław)/Górak (Francja), 2. Pietkiewicz (KTS Tarnobrzeg)/Tomasz Sposób (MLKS Ostródzian Ostróda), 3-4. Janta-Lipińska (Bronowianka)/Tomasz Lewandowski (Kastor Łask), Krawczyk (AZS AE Wrocław)/Filip Szymański (MRKS Gdańsk),...33-38. Iżyk (Leś-Pol)/Wałczyński (Kolping Jarosław).