Sport w skrócie

LEKKA ATLETYKA

Rafał Wójcik (Sporting Międzyzdroje) zajął trzecie miejsce w XXX Crossie Żagańskim.

BOKS

Tomasz Król (BKS Olimp Szczecin) zdobył złoty medal juniorskich mistrzostw Polski w wadze do 57 kg. Złoto w wadze do 91 kg wywalczył Krzysztof Głowacki (Orzeł Wałcz).

GIMNASTYKA SPORTOWA

Marta Pihan (Kusy Szczecin) zajęła 15. miejsce w kwalifikacjach ćwiczeń na równoważni podczas Pucharu Świata w Lyonie.

KOLARSTWO TOROWE

Damian Zieliński, Grzegorz Krejner (obaj PKN Orlen Gryf Szczecin) i Rafał Furman zajęli szóste miejsce w sprincie drużynowym podczas zawodów Pucharu Świata w meksykańskim Aguascalientes. Był to najlepszy wynik reprezentantów Polski w trzydniowej imprezie. Zieliński w eliminacjach sprintu na 200 m ze startu lotnego zajął drugie miejsce z jednym z najlepszych wyników w historii polskiego kolarstwa - 10,301. Przegrał tylko z byłym mistrzem świata Francuzem Laurentem Gane. Szczecinianin niestety odpadł w 1/16 finału i w repasażach.

PŁYWANIE

Sławomir Kuczko (Znicz Koszalin/SMS Szczecin) zwyciężył na dystansie 100 i 200 m st. klasycznym podczas dziewiątych zawodów Grand Prix Polski w Raciborzu. W klasyfikacji generalnej GP zajmuje trzecie miejsce.

TENIS

SKT Szczecin wywalczył brązowy medal drużynowych mistrzostw Polski do lat 16. Szczecinianie w składzie: Aleksander Korzeniewicz i Oliwer Andrzejczuk pokonali Arkę Gdynia 3:0.

WARCABY

Mistrzostwa Polski w grze aktywnej w warcabach odbyły się w Warszawie (gra aktywna to forma gry, w której zawodnicy mają na całą partię 20 minut). Wśród pań złoto zdobyła Anna Chylewska z darłowskiego GOSIR-u. Ze szczecińskich klubów w stolicy wystąpił jedynie Marcin Stec (Admirał PCBEST Szczecin). Marcin w poprzednich dwóch latach zdobywał srebro w tej imprezie. Tym razem znów stanął na podium, ale na trzecim miejscu. Tuż za nim uplasował się Andrzej Słapiński (GOSiR Darłowo).