Amatorska liga tenisa stołowego - finały

Po finałowym zwycięstwie nad UKS-em 3 Radom po tytuł mistrza ligi amatorskiej sięgnął radomski Start. Trzecie miejsce przypadło Starówce Radom, a czwarte Nadleśnictwu Marcule Iłża

Ostatni akord ligi reaktywowanej po 12 latach przerwy (!)dostarczył uczestnikom i obserwatorom sporo emocji. W pierwszym półfinale, choć wynik tego nie sugeruje, Start wygrał ze Starówką 5:1, po bardzo zaciętych pojedynkach. Najciekawszy stoczyli Benedykt Mąkosa z Pawłem Ratyńskim. Po pięciu setach zwyciężył ten pierwszy, mimo że w ostatnie, partii przegrywał już 0:5.

W drugim półfinale na drodze do zwycięstwa rutyniarzom z Nadleśnictwa Marcule stanął najlepszy zawodnik UKS-u 3 - Tomasz Mordka. Wszystkie pojedynki wygrał bez straty seta.

Finał także dostarczył sporych emocji. Bohaterem spotkania został uczeń drugiej klasy "chałubińszczaka" Łukasz Kosicki, który w decydujących pojedynkach wygrał po 3:2 z faworyzowanymi: Tomaszem Mordką i Pawłem Kapciakiem. Bardzo cenny punkt zdobył również Mariusz Czerwiński, pokonując Kapciaka. A zaznaczyć trzeba, że Czerwiński jest zawodnikiem grającym na wózku inwalidzkim.

Najlepszym zawodnikiem ligi został Tomasz Mordka z UKS-u 3, wyprzedzając Pawła Ratyńskiego i Wiesława Mroza (obaj Starówka). Najwszechstronniejszym graczem ligi uznany został Roman Ochyński z Nadleśnictwa Marcule, a najlepiej atakującym Kacper Woźniak z UKS-u 3. Nagrodę dla najambitniejszego zawodnika otrzymał Mariusz Czerwiński ze Startu. Wyróżniono też najstarszego uczestnika rozgrywek, którym był Roman Skowron.

Nowa edycja ligi ruszy jesienią tego roku.

WYNIKI SPOTKAŃ O MIEJSCA 5-8:

BINGO RADOM - LIDER CHLEWISKA 5:2: Jaśkiewicz 3, Witerski, Lipka - Tamioła 2.

STARÓWKA II RADOM - ELEKTRON RADOM 5:1: Mazierski 2, Stankiewicz 2, Płachta - Goździkowski.

o 7. miejsce: ELEKTRON - LIDER 5:4: Dybalski 2, Łabądź 2, Goździkowski - Słoń 3, Piątek.

o 5. miejsce: STARÓWKA II - BINGO 5:2: Mazierski 3, Stankiewicz 2 - Jaśkiewicz, Witerski.

WYNIKI SPOTKAŃ O MIEJSCA 1-4:

półfinał: START RADOM - STARÓWKA RADOM 5:1: Kowalski 2, Mąkosa 2, Kosicki - Ratyński.

półfinał: UKS 3 I RADOM - NADLEŚNICTWO MARCULE IŁŻA 5:2: Mordka 3, Woźniak 2 - Sobczyk, Kaczmarczyk.

o 3. miejsce: STARÓWKA - NADLEŚNICTWO 5:0: Mróz 2, Ratyński 2, Figas.

finał: START - UKS 3 5:3: Kowalski 2, Kosicki 2, Czerwiński - Woźniak 2, Mordka.