Mistrzostwa Mazowsza w taekwondo

Pięć złotych, dwa srebrne i sześć brązowych - to medalowy dorobek reprezentantów Radomskiego Klubu Taekwondo w mistrzostwach Mazowsza młodzieżowców i juniorów młodszych rozgrywanych w Grodzisku Mazowieckim
Zawodnicy RKT ledwo zaczęli sezon, a już mogą pochwalić się wieloma sukcesami. Tym razem zdominowali mistrzostwa województwa mazowieckiego.

W kategorii młodzieżowców na najwyższym stopniu podium stanęła trójka podopiecznych Germana Anfinogenova. W wadze do 63 kg najlepszy był Artur Okólski, a do 80 kg - Jarosław Faryna. Obaj zajęli pierwsze miejsca w walkach. Joanna Kowalska triumfowała natomiast w układach.

Pozostałe medale młodzieżowcy zdobywali w walkach. Drugą lokatę w wadze do 80 kg zajął Artur Bukowski, a Paweł Marczewski (ponad 80 kg), Dariusz Majewski (do 63 kg) i Paulina Suska (do 52 kg) plasowali się na trzecich pozycjach.

Dwukrotnie w walkach tytuły mistrzowskie zdobywali też juniorzy młodsi RKT. Konrad Kajdan był najlepszy w wadze do 60 kg, a Konrad Cichocki - powyżej 66 kg. Leszek Kulik był drugi w walkach w wadze do 48 kg i trzeci w układach. Po "brąz" sięgnął także Piotr Dryja (do 54 kg, walki).

W najbliższy weekend przedstawiciele RKT będą walczyć o przepustki do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, będącej jednocześnie mistrzostwami Polski juniorów. W Mińsku Mazowieckim, gdzie odbędą się eliminacje, wystartuje dziesięcioro radomskich zawodników. Ilu wywalczy kwalifikacje? - Mam nadzieję, że wszyscy - zakłada German Anfinogenov.