Stary Browar AZS Poznań - Meblotap AZS Chełm 88:63

Koszykarki Meblotapu poniosły w Poznaniu planową porażkę ze Starym Browarem 63:88. Dla obu zespołów wynik tego meczu nie miał już znaczenia

Porażka poniesiona w Poznaniu w ostatniej kolejce zasadniczej części sezonu nie mogła już zepchnąć chełmianek z ósmego miejsca. Z tej pozycji wystartują w play-off w pierwszej kolejce, trafiając na mistrzynie Polski Lotos Gdynia. Poznanianki także niezależnie od wyniku pozostawały na trzecim miejscu. Trener Starego Browaru Tomasz Herkt w pierwszej kwarcie spotkania urządził swoim zawodniczkom ostry sprawdzian przed play-off. Gospodynie zaskoczyły zawodniczki Meblotapu bardzo agresywną obroną na całym boisku. Nasze rozgrywające się pogubiły, kwarta skończyła się 20-punktową przewagą poznanianek i praktycznie mecz był już rozstrzygnięty. W drugiej połowie było już lepiej, ciężar rozgrywania w dużym stopniu przejęła Olena Proszczenko i gra się wyrównała. Toczyła się już jednak przy dużej przewadze Starego Browaru, który spokojnie kontrolował sytuację.

W Meblotapie po raz ostatni zagrały obie zawodniczki amerykańskie - środkowa Jameelah Trimble i rozgrywająca Rita Adams. Klub nie zamierzał rozstawać się z Adams, ale postanowiła ona opuścić Chełm razem z koleżanką. Obie Koszykarki odlatują do kraju w środę.