Aquapark zagra z ŁKS-em w play off

Mimo braku chorej Agnieszki Pałki koszykarki CCC Aquaparku nie miały problemu z pokonaniem zespołu z Wołomina, gromiąc rywalki 97:63. Podopieczne Wojciecha Spisackiego zajęły czwarte miejsce w ekstraklasie po rundzie zasadniczej i w pierwszej, a teraz w play offach spotkają się z ŁKS-em Łódź

Polkowiczanki przystąpiły do meczu bez dwóch środkowych. Do kontuzjowanej od dłuższego czasu Aleksandry Urban dołączyła bowiem chora Agnieszka Pałka.

Brak podkoszowych zawodniczek widoczny był szczególnie w pierwszych 17 minutach, gdy drużyna gości walczyła jak równy z równym z CCC Aquaparkiem. Kilka razy koszykarki z Wołomina wychodziły nawet na prowadzenie, a w pierwszej połowie zebrały z tablic aż o 13 piłek więcej.

Po przerwie obraz gry uległ zmianie. Podopieczne Wojciecha Spisackiego znacznie poprawiły grę w obronie, a także skuteczność w rzutach za trzy punkty. Na efekty długo nie trzeba było czekać. Między 22. a 26. minutą polkowiczanki zdobyły 16 punktów z rzędu i było po meczu.

W końcówce drużyna Spisackiego łatwo powiększała przewagę i trener dał pograć głębokim rezerwom. Kibice znowu mieli więc okazję emocjonować się próbami zdobycia punktów przez 15-letnią Annę Fijałkowską. Młodziutka zawodniczka zakończyła jednak spotkanie z zerowym dorobkiem.

Trener CCC Aquaparku przyznał po meczu, że obawiał się, czy jego zawodniczki wytrzymają spotkanie kondycyjnie. Kilka dni temu wróciły bowiem z obozu przygotowawczego w górach, gdzie ciężko trenowały.

- Postanowiliśmy zaryzykować z obozem przygotowawczym przed spotkaniem z Wołominem, bo musi mieć szczyt formy na mecze w pierwszej rundzie play off - mówił Wojciech Spisacki. - Gdybyśmy pojechali później, moglibyśmy nie trafić w odpowiedni okres - tłumaczył polkowicki szkoleniowiec.

W pierwszej rundzie play offów polkowiczanki zmierzą się z piątym zespołem ekstraklasy - ŁKS-em Łódź. Na tym etapie rozgrywek gra się do dwóch zwycięstw. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane 27 marca w Polkowicach, rewanż - 31 w Łodzi. Trzeci ewentualny mecz - 3 kwietnia ponownie w Polkowicach.

CCC Aquapark Polkowice - BS Sure Shot Wołomin 97:63. Kwarty: 19:20, 26:17, 24:14, 28:12.

CCC Aquapark: Stempniewicz 21 (2), Jasnowska 16, Nowacka 15 (1), Marczewska 12 (2), Kłosińska 3 oraz Koryzna 21 (1), Waligórska 9 (1), Salska 0, Fijałkowska 0.

Wołomin: Dulnik 21, Drozd 15 (1), Koc 12, Zdzesińska 2, Ose - Hlebovicka 0 oraz Mukosiej 8, Golemska 4, Kisiel 1, Sitarek 0, Arażny 0, Majerowicz 0, Kukiełka 0.

Pozostałe wyniki: Cukierki Odra Brzeg - Wisła Can-Pack Kraków 70:71, Ostrovia Ostrów Wlkp. - ŁKS Lotto Łódź

79:87, Stary Browar AZS Poznań - Meblotap AZS Chełm 88:63, Lotos VBW Clima Gdynia - PZU Polfa Pabianice 82:57. W play offach zagrają: Lotos - Meblotap, Polfa - Cukierki, Stary Browar - Wisła, CCC Aquapark - ŁKS.