Cenny sukces koszykarek AZS/UMK w I lidze

Najpierw Jolanta Sowińska-Broczek, a później Ewelina Zaniewska były bohaterkami ostatnich sekund meczu z Gedanią. Zdobyły trzy ostatnie punkty w meczu i zapewniły toruńskiej drużynie nikłe zwycięstwo
- Zawdzięczamy to systematycznej pracy przez całe spotkanie, żmudnemu odrabianiu wcześniejszych strat - przyznał w sobotni wieczór drugi trener torunianek Tomasz Jaworski. Akademiczki zaprezentowały charakter do walki do samego końca, choć w starciu z gdańszczankami przegrywały niemal od początku do końca. W pierwszej połowie ustępowały przeciwniczkom w każdym elemencie gry, a na przerwę schodziły z aż 11-punktową stratą. Niewiele wskazywało, że losy spotkania mogą się jeszcze odwrócić.

Jednak druga połowa była popisem "katarzynek". Lepiej grały pod tablicami, a gdańszczanki miały niewiele okazji do rzutów. Gdy już je oddawały, najczęściej były niecelne. W efekcie w trzeciej i czwartej kwarcie torunianki straciły tylko trzy punkty więcej niż w samej inauguracyjnej części spotkania.

W ostatniej minucie akademiczki okazały się mocniejsze psychicznie od koszykarek Gedanii. Rywalki prowadziły jeszcze 71:70, ale wtedy udanym rzutem za 2 pkt popisała się Sowińska-Broczek. W rewanżu ekipie Gedanii nie udało się przeprowadzić skutecznej akcji. Piłka trafiła do Zaniewskiej, a filigranowa torunianka przypieczętowała zwycięstwo, wykorzystując jeden z dwóch rzutów osobistych. - Nerwy były do samego końca. Ale liczy się drugie zwycięstwo z rzędu - cieszył się Jaworski.

Wynik meczu

AZS/ UMK TORUŃ - GEDANIA GDAŃSK 73:71 (19:24, 14:20, 21:13, 19:14)

AZS/ UMK: Sowińska-Broczek (2), Maksel 21, Meszyńska 10, Rumińska 8, Nieznalska 4 oraz Zaniewska 6, Nijaki 2, Czajkowska 0

Pozostałe wyniki: Filar Sosnowiec - Unia Swarzędz 70:67, Włókniarz Białystok - Tęcza Leszno 70:81, AZS Gorzów - MOS Wrocław 93:59, MUKS Poznań - Widzew Łódź 103:69, mecze AZS KK Jelenia Góra - AZS Wrocław i SMS PZKosz Warszawa - Wisła II Kraków odbędą się w niedzielę