Turniej małych pingpongistów

W piątek hala Polonia zaroiła się od dzieci. Od rana do późnego popołudnia najmłodsi uczestnicy festiwalu walczyli w ogólnopolskim turnieju w ramach X Festiwalu Tenisa Stołowego
Dawki emocji, która towarzyszyła zmaganiom skrzatów (rocznik 1996 i młodsi) i żaków (rocz. 1993-95), nie spotyka się zazwyczaj podczas zawodów starszych zawodników i zawodniczek. Zaangażowani byli właściwie wszyscy: zarówno dzieci startujące w turnieju, jak i ich opiekunowie. - Babciu, przegrałam! - szlochała do komórki dziewięcioletnia uczestniczka zawodów. - Pecha miałam, pecha.

Siedzący kilka metrów dalej ojciec strofował syna. - Mówiłem, że masz grać do forhendu, a ty nie słuchasz. I chyba już teraz wiesz, dlatego przegrałeś?

- Takie właśnie są uroki turnieju skrzatów i żaków - mówi główny organizator imprezy, wiceprezes klubu uczelnianego AZS WSP Wiesław Pięta. - Są łzy radości, łzy smutku. To na pewno jest najpiękniejsza część festiwalowych zmagań.

Częstochowianie w zawodach też mieli swoje pięć minut. Turniej żaków wygrał wychowanek AZS WSP Jędrzej Małolepszy. W finale, chociaż przegrywał już 6:8 w trzecim decydującym secie z Kacprem Żyburą z Janowa Podlaskiego, doprowadził do remisu i rozstrzygnął spotkanie na swoją korzyść.

- Trzeba zawsze walczyć do końca - mówił Jędrzej Małolpeszy po zakończeniu zawodów. - To zwycięstwo to mój największy dotychczasowy sukces.

- Jędrek jest zawodnikiem, który mimo młodego wieku umie już dobrze grać i co najważniejsze słucha poleceń trenera - mówi opiekujący się młodym zawodnikiem Dariusz Szlubowski. - Jest nadzieja, że daleko zajdzie w tenisie stołowym.

Wyniki: Skrzatki. 1. Manuela Kossowska (Śnieżnik Stronie Śląskie), 2. Paulina Krzysiek (KKKS Kraków), 3-4. Joanna Matusiak (JKTS Jastrzębie), Kinga Gondela (OKSiR Łęknica). Skrzaty. 1. Rafał Piasecki (SKS 40 Warszawa), 2. Szymon Szymczak (Stomil Bełchatów), 3-4. Wojciech Garncarz (LUKS Rudy Rusie), Cezary Dębski (GOSiR Piaseczno). Żacy. Jędrzej Małolepszy (AZS WSP Częstochowa), 2. Kacper Żybura (Jawor Janów Podlaski), 3-4. Łukasz Nowak (KKKTS Kraków), Witold Uzarczyk (ULKS Kusy Łobudzice). Żaczki. 1. Maja Krzewicka (GOSiR Piaseczno), 2. Dagmara Mikinko (Elta Łódź), 3-4. Karolina Fortecka (Jedynka Łódź), Paulina Nowacka (MKSTS Polkowice).