Przed meczem Resovia - Górnik (sobota, g. 17)

SIATKÓWKA MĘŻCZYZN. Seria B. Jeżeli Resovia zwycięży w obydwu pozostałych do końca rundy zasadniczej meczach, to przystąpi do play off z pierwszej pozycji. Jeżeli je przegra, może mieć kłopoty z wejściem do czwórki.
Jeszcze tydzień temu nikomu przez myśl nie przeszłoby nawet, że siatkarzy z Rzeszowa, którzy przez znaczną część sezonu zasiadali na fotelu lidera, może zabraknąć w play-off. Choć to najczarniejszy z możliwych scenariuszy i uwarunkowany wyjątkowo nieszczęśliwym dla Resovii splotem wydarzeń, może się ziścić. To między innymi skutek blamażu, jaki AKS zafundował sobie i swoim kibicom przegrywając z nastolatkami w Spale.

Rzeszowianie zmierzą się w sobotę z Górnikiem Radlin. Jeżeli z potyczki tej zwycięsko wyjdą goście, to praktycznie zapewnią sobie zwycięstwo w rundzie zasadniczej. Jeżeli wygra Resovia, to ona będzie bliższa pierwszej pozycji, ale żeby ją sobie definitywnie zapewnić, będzie musiała wygrać także za tydzień w Gorzowie. Takie tylko rozwiązanie jest rozważane w rzeszowskim obozie. - Nawet nie myślę o wariancie, w którym Resovia nie awansuje do play-off. Jeżeli by tak było, to dajmy sobie lepiej spokój z wizjami gry w PLS - ucina Jan Such, trener Resovii.

Konfrontację Sławomira Gerymskiego i jego kolegów z Górnikiem Radlin śmiało można okrzyknąć meczem sezonu. Nie chodzi tu tylko o stawkę, ale także o rywala, który rok temu otarł się o awans do PLS. W obecnych rozgrywkach zespół z Radlina został poważnie przebudowany, ale nadal jego zaletami są bardzo dobra obrona oraz silna zagrywka. Trzech rutyniarzy Luks, Wiktorowicz, Fijoł jest świetnie uzupełnianych przez młodszych kolegów. Radlin z meczu na mecz gra coraz lepiej i w przeciwieństwie do Resovii, potrafi grać na wyjazdach. Dowód? Zespół trenera Dariusza Luksa wygrywał w Świdniku, Pile, Zduńskiej Woli czy wreszcie Spale, skąd na tarczy wracała Resovia. Ale naprawdę wielkim wyczynem było uratowanie meczu w Pile. Górnik po dwóch straconych setach przegrywał w trzecim 10:17, jednak nie załamał się i triumfował w tie-breaku.

W pierwszej rundzie Resovia potrzebowała czterech setów na wygranie w Radlinie. Czy powtórzy ten wynik? - Jestem dobrej myśli, to zwycięstwo przybliży nas do pierwszego miejsca. To także byłaby rehabilitacja za plamę daną w Spale, gdzie zlekceważyliśmy rywala, a potem spanikowaliśmy - stwierdza Jan Such.

W sobotnim meczu dojdzie do kilku zmian w grze AKS-u. - Na libero pojawi się Piotrek Podpora, który jest pewniejszy i zespół lepiej się z nim czuje. To stała zmiana do końca ligi. Krzysiek Andrzejewski nieźle radzi sobie w obronie, ale gorzej idzie mu z odbiorem zagrywki. Musiałem uspokoić atmosferę i rywalizację między nimi, bo obaj się spalali - wyjaśnia Such. - Zastosujemy urozmaiconą zagrywkę, trzech będzie serwowało z wyskoku, pozostali tylko stacjonarnie - ujawnia niektóre założenia na sobotni mecz trener Resovii. - Jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że kibice licznie przyjdą na mecz i pomogą nam w pokonaniu Radlina - kończy opiekun AKS-u.Siatkarki dwugłos

Sławomir Gerymski

rozgrywający Resovii

Musimy wygrać i wszyscy doskonale zdają sobie z tego sprawę. Do tej pory nie przegraliśmy z Górnikiem żadnego pojedynku, oby miało to potwierdzenie w sobotę. Stać nas na zwycięstwo, musimy tylko opanować nerwy i przełożyć to co pokazujemy na treningach na walkę w meczu.Mariusz Wiktorowicz

skrzydłowy Górnika

Pod większą presją będzie Resovia, bo musi wygrać. My jesteśmy bojowo nastawieni, ale jedziemy tylko zagrać dobry mecz. Wynik jest sprawą otwartą. Perspektywa gry w dużej hali wypełnionej głośną publicznością nie przeraża nas. W Radlinie przeciętny kibic jest bardziej oglądaczem niż fanem, dlatego na obiektach wypełnionych głośną publiką gra się nam zdecydowanie lepiej niż u siebie.Resovia-Górnik
3miejsce w lidze2
31punkty31
18mecze18
13zwycięstwa13
44wygrane sety47
26przegrane sety26


Liczba play off

6

zespołów na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej ma nadal szansę na grę w play offPozostałe mecze 21 kolejki: Automark Zduńska Wola - GTPS Gorzów, Śnieżka Joker Piła - KPS Wołomin, AZS Opole - Jadar RTS Radom, Avia Świdnik - Chemik Bydgoszcz. Pauzuje SMS I PZPS Spała.