Kajetan Załuski i Adrian Styrzyński startowali w pływackim Grand Prix Polski w Kozienicach

Zaledwie 18 setnych sekundy zabrakło młodemu pływakowi Delfina Połaniec Kajetanowi Załuskiemu do miejsca na podium podczas zawodów Grand Prix Polski w Kozienicach.

Na 50 metrów stylem dowolnym młody pływak Delfina Połaniec uzyskał czas 24,16 i przegrał walkę o trzecie miejsce z Bartoszem Ostrowskim z AZS Wrocław. Dobrze wypadł także na 100 m (53,44) i 200 m (1:55.79) kraulem, zajmując piąte miejsca. W Kozienicach wystąpił jeszcze na 50 metrów motylkiem - 7. lokata oraz 400 m dowolnym (8. czas - 4:08.34). Na tym samym dystansie pływał również drugi nowy nabytek Delfina Adrian Styrzyński. Z czasem 4:09.67 zajął dziesiąte miejsce. Ten wynik powtórzył na 200 metrów motylkiem (2:10.28), a na dystansie dwukrotnie krótszym był dwunasty. Najlepiej spisał się w najdłuższym z wyścigów, na 800 m dowolnym, w którym był ósmy (8:40.80). Ten wyścig wygrał Paweł Korzeniowski (Unia Dwory Oświęcim), który z 1693 punktami prowadzi po ośmiu zawodach cyklu Grand Prix. Styrzyński, mający na swoim koncie sześć występów, jest 32. (1366 pkt), a Załuski 35. (1358 w pięciu startach). Następne zawody z cyklu odbędą się już za tydzień w Raciborzu.

Gwiazdami mityngu w Kozienicach byli: rekordzistka świata Otylia Jędrzejczak, która wygrała cztery konkurencje, oraz olimpijczyk z Barcelony Amerykanin polskiego pochodzenia Ron Karnaugh.