Podnoszenie ciężarów w Myśliborzu

Z jednym, ale za to złotym, medalem wrócił do Bartoszyc Ryszard Rysztowski, trener sekcji podnoszenia ciężarów Przyjaźń

Sztangiści z Warmii i Mazur liczący sobie nie więcej niż 17 lat wystąpili w mistrzostwach Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe. Zawody z udziałem przedstawicieli 42 klubów odbyły się w Myśliborzu. W punktacji drużynowej sekcja Przyjaźń z Bartoszyc zajęła piąte miejsce. Zwyciężyli młodzi atleci z Mazowii Ciechanów przed WLKS-em Siedlce. Najlepiej z zawodników Warmii i Mazur spisał się w Myśliborzu Daniel Birbach, który, zaliczając w dwuboju 230 kg, zajął pierwsze miejsce w kategorii wagowej powyżej 94 kg. Sztangista Przyjaźni Bartoszyce, wyrywając 100 i podrzucając 130 kg, poprawiał o 5 kg swój własny zresztą rekord okręgu 17-latków. Na piątym miejscu zakończyła występ w kategorii do 58 kg Marlena Kowalska z Przyjaźni. Ta uzdolniona zawodniczka zaliczyła tym razem 105 kg, poprawiając rekord życiowy. - Wynik byłby jeszcze lepszy, ale dwie próby z ciężarem 65 kg w podrzucie Marlena miała niestety nieudane - mówi Ryszard Rysztowski, trener zawodniczki.

Również na piątym miejscu sklasyfikowany został w mistrzostwach LZS Krzysztof Opoka z Przyjaźni. Krzysztof wystąpił w wadze do 62 kg i zaliczył w dwuboju 187,5 kg. W tej samej kategorii wagowej szósty był Grzegorz Milczarek z Herosa Srokowo z wynikiem 175 kg w dwuboju.