ŁKS Łódź - Meblotap AZS Chełm 75:70

Koszykarki Meblotapu po wyrównanej grze przegrały w Łodzi z ŁKS. Dzięki porażce Ostrovii w Wołominie mają jednak zapewnione ósme miejsce i udział w play-off

Obaj rywale w Łodzi grali o wysoką stawkę. Gospodyniom zwycięstwo w sobotnim meczu było potrzebne, aby zapewnić sobie przed fazą play-off piąte miejsce. Chełmiankom wygrana gwarantowała zachowanie ósmego miejsca bez oglądania się na wyniki zagrażającej im Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Po wyrównanym meczu Meblotap przegrał w nerwowej końcówce, ale w tym samym czasie BS Sure Shot Wołomin pokonał wysoko Ostrovię i ten wynik powoduje, że akademiczki nie stracą już ósmej pozycji w tabeli.

W spotkaniu z ŁKS kontuzja już po pięciu minutach wyeliminowała z gry Dorotę Piątkowską, która w niegroźnej sytuacji doznała bolesnego urazu kolana. Dzisiaj zostaną przeprowadzone dokładne badania, po których będzie wiadomo, jak długo potrwa jej absencja.

Mecz w Łodzi rozpoczął się od prowadzenia Meblotapu 7:0. Gospodynie goniły przez całą kwartę. Tuż przed jej końcem objęły pierwsze prowadzenie po trzypunktowej akcji Swietłany Jurcak. Później prowadziły łodzianki, ale różnica nigdy nie przekroczyła 10 punktów. Nasze koszykarki szybko ją niwelowały i przed samą przerwą "trójka" Birute Dinauskaite dopiero zapewniła niewielką przewagę ŁKS.

Po przerwie gra wyglądała podobnie i w pewnym momencie Meblotap objął chwilowe prowadzenie 55:54. W czwartej kwarcie scenariusz się powtórzył, bo ŁKS wygrywał nawet dziesięcioma punktami (70:60), ale później kolejny raz w tym meczu inicjatywę przejęły chełmianki. W ich zespole znakomicie spisywała się Rita Adams, za szybka dla rywalek. Półtorej minuty przed ostatnią syreną Meblotap miał już tylko dwa punkty straty i szansę na kolejnego kosza, bo był w posiadaniu piłki. Strata Jameelah Trimble zaowocowała jednak rzutami osobistymi Daivy Jodeikaite. Dzieła dokończyła Alicja Perlińska, zdobywając kolejny punkt z rzutu osobistego.