Porażka CCC

Bez Edyty Koryzny koszykarki CCC Aquaparku przegrały w Pabianicach z Polfą i straciły szansę na zajęcie co najmniej trzeciego miejsca przed play off

Koszykarki z Polkowic pojechały do Pabianic w zaledwie dziewięcioosobowym składzie. Zabrakło kontuzjowanej od dłuższego czasu Aleksandry Urban, a także Edyty Koryzny. Z gry wyeliminowała ją choroba, której nabawiła się kilka dni przed meczem.

Mimo osłabienia polkowiczanki toczyły wyrównaną walkę z wicemistrzyniami Polski. Przegrały dopiero w końcówce, gdy były zmuszone grać bez Agnieszki Pałki, która w 37. minucie musiała opuścić parkiet za pięć fauli. Wcześniej polkowiczanki kilka razy nawet prowadziły. Ostatni raz w 32. min, gdy po trafieniu Urszuli Stempniewicz wygrywały 57:56. Pabianiczanki szybko odzyskały prowadzenie, odskoczyły na kilkupunktową przewagę, której już nie oddały do końca meczu. Sam mecz stał na przeciętnym poziomie. Oba zespoły popełniły aż 33 straty, w tym aż 22 z nich były dziełem koszykarek z Pabianic. Polkowiczanki za to fatalnie rzucały z dystansu. Na 15 prób tylko jedna okazała się celna. Za trzy udało się trafić jedynie Natalii Waligórskiej. Dużo lepiej w tym elemencie gry spisywały się rywalki, które zanotowały aż 10 celnych trafień z 16 rzutów. Świetnie w Polfie spisała się środkowa Elżbieta Trześniewska, która obok 14 zdobytych punktów zebrała aż 19 piłek z tablic, co jest nowym rekordem tegorocznych rozgrywek.

PZU Polfa Pabianic - Aquapark Polkowice 79:71 Kwarty: 16:18, 30:22, 10:15, 23:16.

PZU Polfa: Piestrzyńska 15, Trześniewska 14, Korzeniewska 12, Polakova, Lamparska po 9, Jaroszewicz 8, Wlaźlak 6, Głaszcz 1.

Aquapark: Marczewska 22, Kłosińska 14, Pałka 11, Jasnowska 8, Waligórska 7, Stempniewicz 6, Nowacjk 3.

Pozostałe wyniki: Wisła Kraków - Lotos Gdynia 63:79, ŁKS Łódź - Meblotap Chełm 75:70, Bank Spółdzielczy Wołomin - Ostrovia Ostrów 90:77, Odra Brzeg - Stary Browar Poznań 81:97.