Polpak rozgromiony w I lidze koszykarzy

Dwadzieścia siedem z rzędu dali sobie rzucić koszykarze ze Świecia w końcówce trzeciej kwarty i przez siedem minut ostatniej części meczu w Starogardzie

Polpharma, prowadzona przez byłego trenera reprezentacji Dariusza Szczubiała, rozbiła nasz zespół w sobotę już w pierwszych sześciu minutach - odskoczyła na 15:2. Świecianie zbliżyli się do gospodarzy minutę przed końcem pierwszej połowy: dwiema "trójkami" popisał się Przemysław Gierszewski i było tylko 36:29. Jeszcze w 27 min, kiedy znowu celnie z dystansu rzucił Gierszewski, a spod kosza Piotr Kamiński, Polpak ulegał 43:53. I nagle podopiecznych Tadeusza Gzelli i Aleksandra Krutikowa ogarnęła niemoc. Starogardzianie dorzucili w trzeciej kwarcie 6 pkt, a przez pierwszych siedem minut ostatniej odsłony - jeszcze 20 kolejnych (80:43)! Jedynym, który w końcówce punktował w Polpaku, był Maciej Kowalczyk - dwa razy rzucił z dystansu.

W sobotę Polpak podejmie Legię Warszawa i będzie to ostatni przed własną publicznością mecz świecian w rundzie zasadniczej.

Wynik meczu

POLPHARMA STAROGARD G. - POLPAK ŚWIECIE 82:49 (22:13, 18:19, 19:11, 23:6)

Najwięcej dla Polpharmy: Rybczyński 20 (3), Kukiełka 15 (1), Marculewicz 11

Polpak: Gierszewski 13 (3), Kowalczyk 12 (2), Kamiński 8, Machynia 5 (1), Skiba 5 (1), Makowski 2, K. Kalinowski 2, Molenda 2, Sondej 0, Głowala 0, Tracz 0

Pozostałe wyniki

SMS PZKosz Kozienice - Basket Kwidzyn 73:96, Stal Stalowa Wola - Alba Chorzów 73:77, Legia Warszawa - Pogoń Ruda Śląska 92:95, Turów Zgorzelec - Siarka Tarnobrzeg 108:77, Kotwica Kołobrzeg - Tytan Częstochowa 76:87, Viking Rumia - Zastal Zielona Góra 92:84