Rzeszowscy radni o sporcie

Nasze publikacje na temat finansowania sportu przez Urząd Miasta Rzeszowa spowodowały bardzo duży odzew Czytelników. Dlatego codziennie pytamy rzeszowskich radnych co sądzą o finansowaniu rzeszowskiego sportu przez urząd miasta.
Adolf Gubernat

członek komisji ds. kultury i sportu

Zwiększenie środków na sport jest jak najbardziej zasadne, ale nie można zapominać o innych potrzebach miasta. Priorytety określa prezydent i on przedstawia projekt budżetu. Uważam, że trzeba szukać środków pozabudżetowych i to będziemy robić.

Obowiązkiem gminy jest zajmowanie się rozwojem kultury fizycznej dzieci i młodzieży, ale jeżeli chodzi o tzw. sport kwalifikowany czyli kluby sportowe to miasto nie może ich finansować. Nie mam zdania na ten temat czy miasto powinno przejąć na siebie wynagradzanie trenerów i wychowawców sportowych młodzieży. Nie wiem jak bym głosował gdyby do tekiej debaty doszło. Poradziłbym się specjalistów do sportu, których mamy w komisji. Środki mimo wszystko są ograniczone. By je zwiększyć zabiegaliśmy o to by pieniądze za koncesje na alkohol szły na finansowanie sportu dzieci i młodzieży. To najlepszy sposób wydawania tych pieniędzy.