Przed meczem Pamapol AZS - BBTS Bielsko

W ostatnim meczu zasadniczej części rozgrywek Pamapol AZS zmierzy się BBTS Siatkarz Orginal Bielsko-Biała. Mecz w sobotę o godz. 17 w hali Polonia
Według aktualnego stanu tabeli w pierwszej rundzie play off zagrałyby Skra Bełchatów (1. miejsce) z BBTS Bielsko (8.), Ivett Jastrzębie (2.) z NKS Nysa (7.), PZU AZS Olsztyn (3.) z Mostostalem (6.) i nasz Pamapol (4.) z Polską Energią (5.). Ale ostatnia kolejka może ten układ całkowicie przewrócić. Możliwe są zmiany zarówno w pierwszej, jak i drugiej czwórce.

Częstochowianie są obok olsztynian drugą drużyną, która na pewno nie przesunie się w tabeli. Szanse na awans stracili, przegrywając tydzień temu we Wrocławiu. Teraz mogą jedynie obserwować, co zrobią rywale. O tym, z kim zmierzą się w walce o awans do półfinałów, zadecydują wyniki meczów w Sosnowcu i Kędzierzynie. Jeżeli Mostostal Kędzierzyn pokona za trzy punkty NKS Nysa, a Energia gładko przegra u siebie ze Skrą Bełchatów to wówczas trafią na Mostostal. W innym przypadku ich rywalem będzie Polska Energia. Korzystniejszy dla naszej drużyny wydaje się być ten pierwszy wariant. Mistrzowie Polski z Kędzierzyna mają aktualnie poważne problemy kadrowe. Spisują się słabo, a dyrektor klubu Wanda Pietrzyk w rozmowie z "Gazetą" powiedziała wprost: - Dla nas byłoby najlepiej, gdyby ten sezon już się skończył.

Energia uchodzi natomiast za niewygodnego rywala dla graczy Pamapolu. Przed tygodniem wygrała 3:0 w Olsztynie, a jej działacze tak jak przed sezonem zaczynają wspominać o zdobyciu medalu.

Na kogo trafi Pamapol, dowiemy się już w sobotę wieczorem. Mecz z BBTS rozpocznie się o godz. 17. Jego wynik ma dla akademików jedynie prestiżowe znaczenie, ale dla walczących o miejsce w ósemce gości kluczowe. Oni toczyć będą korespondencyjny pojedynek z wrocławską Gwardią (jest na dziewiątym miejscu ze startą zaledwie jednego seta), NKS i Politechniką Warszawa. Bielszczanie przed tygodniem ograli 3:0 Mostostal. Twierdzą, że są w wysokiej formie i także w Częstochowie chcą sprawić niespodziankę. Czy im się to uda? Warto przyjść do hali Polonia i się o tym przekonać.

Zestaw par XVIII kolejki: Polska Energia Sosnowiec - Skra Bełchatów (godz. 14, transmisja w TV 4), Mostostal - NKS Nysa, Ivett Jastrzębie - Gwardia Wrocław, Politechnika Warszawa - PZU AZS Olsztyn.