W Szczyrku rozpoczynają się w czwartek Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w snowboardzie oraz zawody Pucharu Europy

Będą się ścigać i skakać w śnieżnej rynnie. Przez cztery dni Szczyrk gości czołowych snowboardzistów z Polski i innych zakątków Europy.
Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Nokia FIS odbędą się dzisiaj na trasie Juliany w Szczyrku. Oprócz najlepszych polskich zawodników występujących w snowcrossie - Mateusza Ligockiego z CCS Cieszyn i Rafała Skarbka-Malczewskiego z AZS AWF Kraków - wystartują snowboardziści z Austrii, Niemiec, Szwajcarii, Czech, Słowacji, Ukrainy i Litwy. - Co prawda zabraknie najlepszych zawodników, bo właśnie są w drodze z Japonii do USA, gdzie zostaną rozegrane kolejne zawody Pucharu Świata, ale ci, co przyjadą, też są świetni - mówi Ligocki, najwszechstronniejszy polski snowboardzista.

Przez dwa dni zawodnicy będą rywalizować w snowcrossie: dziś w mistrzostwach Polski, a jutro w ramach Pucharu Europy. Co ciekawe, w tej konkurencji wystartuje także Paulina Ligocka z CCS Cieszyn, która niedawno sięgnęła po tytuł mistrzyni świata juniorek w big air oraz po srebro w half-pipe'u. Zawodnicy będą się ścigać na specjalnie przygotowanej trasie z siedmioma wirażami oraz dwiema skoczniami.

Największą gwiazdą zawodów będzie Jagna Marczułajtis-Kolasińska, który wystartuje w sobotnim slalomie gigancie równoległym. Znajduje się ona obecnie na szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej PŚ.

Program zawodów

Czwartek - trasa Juliany

Snowboard cross - godz. 10 - eliminacje, godz. 13 - finały

Piątek - trasa Juliany

Snowboard cross - godz. 10 - eliminacje, godz. 13 - finały

Sobota - stok Golgota

Slalom gigant równoległy - godz. 10 - eliminacje, godz. 13 - finały

Niedziela - stok Beskidek

Big Air Festiwal - godz. 15.30 - finał