Zawody w kolarskim fourcrossie w ramach Superligi Północy zawitają do Białegostoku

Białystok to jedno z kilku miast, które na swoim terenie będą gościć uczestników ogólnopolskich zmagań Superligi Północy 2004. To pierwsza i jedyna w Polsce cykliczna impreza dla kolarzy uprawiających fourcross
Entuzjaści fourcrossu postanowili stworzyć Superligę Północy, ponieważ Polski Związek Kolarski nie wykazuje zainteresowania tą konkurencją kolarstwa MTB. Polega ona na wyścigach na specjalnie utworzonych torach.

- To będzie cykl sześciu lub siedmiu imprez w miastach Polski północnej - tłumaczy Wiesław Grabek, prezes kolarskiego klubu UKS Wygoda. - Na każdej pojawi się około 60-70 zawodników krajowej czołówki. Poza tym ta widowiskowa konkurencja powinna przyciągnąć wielu amatorów, którzy w fourcrossie stawiają dopiero pierwsze kroki. Mamy tor na Pietraszach, który pozwala na 15 sekund jazdy na światowym poziomie. Zawody w Białymstoku mają szansę odbyć się w sierpniu.

W konkurencji fourcrossu białostocka Wygoda ma się czym pochwalić. Maciej Kucbora, zawodnik tego klubu, jest aktualnym mistrzem Polski, a także zdobywcą Pucharu Polski.

Do sezonu kolarskiego zostało jeszcze trochę czasu, ale najzdolniejsi juniorzy młodsi Wygody trenują solidnie na zgrupowaniu w górach.

- Jeździmy górskimi drogami, którymi latem jechał peleton Tour De Pologne - opowiada trener Wygody. - Poznaliśmy już wszystkie górki w okolicach Szklarskiej Poręby. Natomiast w sobotę rowery zamieniamy na... narty i w Jakuszycach na dystansie 10 km wystartujemy w Biegu Piastów.